NASZE RECENZJE: HARRY POTTER I KOMNATA TAJEMNIC

wspaniałej szkoły.
         W zagadkę morderstwa z przeszłości oraz nowych ataków nieznanego potwora uwikłany jest też Harry. Z pomocą przychodzą mu jego wierni przyjaciele - Ron i Hermiona. Zanim jednak Harry, Ron i Hermiona rozwiążą tę mroczną zagadkę, muszą się zmierzyć między innymi z pająkami i bazyliszkiem.
          Z minuty na minutę przed głównymi bohaterami piętrzą się coraz trudniejsze zadania. Widz nie może więc narzekać na brak akcji. Ale tylko starszy widz. Dla młodszych dzieci niektóre sceny mogą być zbyt drastyczne.

           Jedno jest pewne- idźcie do kina i oceńcie sami.

Kasia Królikowska z klasy V b


          "Harry Potter i Komnata Tajemnic to jeden z ciekawszych filmów ostatnich miesięcy. Jest to druga część przygód małego czarodzieja, kontynuacja filmowego hitu
„Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Jednak w drugiej części akcja toczy się szybciej, a bohaterowie przeżywają więcej przygód.
           Reżyserem filmu jest Chris Columbus. Scenariusz na podstawie powieści J. K. Rowling napisał Steve Kfoves. Muzyka, którą skomponował John Williams, jest wspaniała. Doskonale oddaje grozę sytuacji lub radość bohaterów.
Bardzo podobała mi się obsada aktorska. Hany'ego i jego przyjaciół grali ci sami aktorzy, którzy występowali w pierwszej części. Nowymi postaciami byli: Ginni Weasley grana przez Bonnie Wright oraz Coln Greevey odtwarzany przez Hugh'a Mitchella.
            Harry i jego przyjaciele są już w drugiej klasie uczelni Hogwart, która przestaje być bezpiecznym miejscem. Coś bardzo tajemniczego grozi całej szkole, a przede wszystkim Hany'emu. Domowy skrzat Zgredek przestrzega młodego czarodzieja przed powrotem na uczelnię.
            Zgredek jest sympatycznym stworem, który wywołuje sympatię widzów, Doskonale zna się na czarach i stara się za wszelką cenę zniechęcić Harry'ego do powrotu do Hogwartu. Hany wałczy z mrocznymi siłami, które kryją się od pół wieku w Komnacie Tajemnic. Pokonuje je dzięki pomocy Feniksa- Ognistego Ptaka profesora Dumbledora.
            Według mnie film ten jest pasjonujący i trzymający
w napięciu. Dzięki efektom specjalnym mamy uczucie, że razem z Harrym walczymy przeciwko złym mocom. Uważam, że ten film powinni obejrzeć wszyscy fani Harry'ego Ptottera, małego czarodzieja.

Adam Szymanek z klasy V b