wyrządzonych podczas II Wojny Światowej  tylu  narodom  i płacą odszkodowania. A na wschodzie możemy już stawiać pomniki, aby upamiętnić ludzi. którzy tam zginęli.

Artur:      Warto wiec podać sobie dłoń pomimo doznanych krzywd.

Tata:        I budować zjednoczoną Europę, w której  praca ludzi będzie jednakowo ceniona bez względu na pochodzenie.
Artur:      To się nazywa tolerancją. Mówiliśmy o tym w szkole, na języku polskim. Powinniśmy akceptować ludzi i

szanować ich różne obyczaje, wyznania, poglądy, jeśli tylko nie są one złe.
Tata:        Sądzę, że dzieci wszystkich krajów Europy uczą się o tym w szkołach. A jeżeli tak, to na pewno dogadacie się w sprawie wspólnej Europy.

Artur:      Zwłaszcza, że już teraz uczymy się języka angielskiego.

Rozmowę z tatą przeprowadził
Artur Węgrzyn
uczeń klasy  V b

SPRAWOZDANIE

    Dnia 9 czerwca 2003 roku w Trybunale Koronnym odbyła się druga edycja konkursu „Wybitni Polacy i ich związki z Lublinem". Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum nr 18 w Lublinie. Nasza szkoła wystawiła do konkursu trzy pary: Weronikę Jaremek i Adama Myśliwca, Kamila Prusaka i Krzysztofa Kubejkę oraz Agatę Miazgę wraz z Joanną Todorowską.
    Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. Pięćdziesięcioro ośmioro uczestników działających w dwuosobowych grupach zaczęto rozwiązywać test, który zawierał 19 zadań. Sprawdzian trwał równo 45 minut.
    Po teście czekała na nas niespodzianka - wszyscy otrzymali ufundowane przez Zieloną Budkę lody. O godzinie 10:00 uczestniczy konkursu rozpoczęli zwiedzanie Starówki lubelskiej. Oglądaliśmy między innymi: Bramę Krakowską, Katedrę Lubelską i stare, zabytkowe kamienice. Wycieczka trwała dwie godziny i cały czas panowała miła oraz przyjemna atmosfera. Niestety, zepsuł ją pan z firmy "Kom-Eko", który umyślnie rozjechał biednego gołębia.
    O godzinie 12:00 wróciliśmy do Trybunału Koronnego, w którym jeszcze pół godziny czekaliśmy na zaproszonych gości. Czas umilała nam najpierw uczennica Gimnazjum nr 18, grając na fortepianie, a potem uczeń, który pięknie grał na gitarze. Tuż przed przybyciem gości nasza szkoła zaprezentowała swoje albumy dotyczące miasta Lublina.

Z ŻYCIA SZKOŁY