KURIER 21     7/2004

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Wiosna w szkole
Wiosna w Polsce
Wiosna w Europie

Ważne tematy:
Wiosna w szkole ,wiosna w Polsce, wiosna w Europie
Dwudziestego pierwszego marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Długo czekałam na ten dzień, bo podczas tej pięknej pory roku wszystko na nowo zaczyna żyć.

Zimowe wspomnienia
21 rzeczy, które można robić, gdy się nudzi (2)

Gżegżółki w Europie
Ortograficzne, językowe i sportowe zmagania czwartoklasistów przygotowane przez panie: Małgorzatę Nowosad, Elżbietę Perkowską - Gawlik i Agnieszkę Korczyk. (2)

Z biblioteką do Unii Europejskiej
,,Młodzi ludzie mogą i muszą brać udział w budowie nowej Europy, wnosząc wkład swych aspiracji i ideałów, nauki i pracy, twórczości i wielkodusznego oddania".

Poznaj Europę
Włochy znajdują się na Półwyspie Apenińskim, w południowej części Europy...

Niebiańskie zmagania
Konkurs mitologiczno - biblijny „Niebiańska olimpiada" przygotowany przez siostrę Małgorzatę Jaglarską i panią Anetę Misztal, który odbył się niedawno w naszej szkole cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Wzięły w nim udział wszystkie piąte klasy. (2)

Wiosna z językiem angielskim
What a Wonderful World!

Wiosna

    Dwudziestego pierwszego marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Długo czekałam na ten dzień, bo podczas tej pięknej pory roku wszystko na nowo zaczyna żyć.
    Z każdego zakątka słychać wesoły śpiew ptaków. Wokoło czuć woń kwitnących przebiśniegów i krokusów. Kolory tych kwiatów sprawiają, że cały świat wydaje się piękniejszy. Małe i zieloniutkie listki rosną na nowo, by z nagich gałęzi utworzyć piękną koronę. Gdzieś indziej zaś pojawiły się bazie. Niektóre już przekwitają. Stają się żółciutkie jak wiosenne,

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4/5
Wydanie Specjalne

dające dużo ciepła słońce. Na błękitnym niebie pojawiły się białe obłoki, z których rzadko pada deszcz. Czasem spadnie mżawka, by rodzące się rośliny miały pożywieni. Gdy wszystko przypomina wiosnę, człowiek

Gazetka nr 7

Gazetka nr 8

zapomina o kłopotach. Staje się weselszy i każdemu śle swój uśmiech.
   Myślę, że chyba dla każdego wiosna jest jedną z piękniejszych pór roku. Daje ona tyle życia, że miło jest patrzeć na „nowonarodzony" świat.

Marcela Skomorowska, kl. VF

Gazetka nr 9