KURIER 21     8/2004

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Kwiecień

Ważne tematy:
Wielkanocne wspomnienie
Po czterdziestu dniach postu następuje Wielkanoc - Święto Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wstajemy przed szóstą rano.

Recenzje, wywiady
Canid 3942 zmuszony zostaje do lądowania w Ameryce i trafia do schroniska dla zwierząt. Zabiera go stamtąd dwunastoletni Owen Baker, który ...

O zachodzie słońca, gwiazdach i wieczorze
Działo się to dawno temu, zanim Lech założył Gniezno, gdzieś w południowej Polsce. Ludzie żyli wtedy w małych osadach, w głębinach zielonych borów, choć zmierzając jeszcze dalej na południe, można było spotkać nawet wielkie miasta. (2), (3), (4)

Poznaj Europę
Ponieważ Holandia leży na zachodnim „skraju" europejskiej strefy czasowej, słońce zachodzi tu ok. godzinę później niż w Polsce. W czerwcu i lipcu jest (przy ładnej pogodzie) widno do 23.00.


Wielkanocne wspomnienie


    Po czterdziestu dniach postu następuje Wielkanoc - Święto Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wstajemy przed szóstą rano. Co to za okazja? Tak wczesna pobudka, wizyta u babci, zjazd rodzinny...
    Ach tak, to właśnie dziś! Dziś mija kolejny rok,

odkąd dopełniło się Słowo dane Pierwszym Rodzicom! CAŁY ŚWIAT SIĘ RADUJE, BO PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!!!
Trzykrotnie obchodzimy dookoła kościół, pięknie biją dzwony, gra orkiestra..... Ciało i dusza się radują! Alleluja!!! Wieczorem wielkanocna wersja Anioła Pańskiego, uroczysta litania.

Gazetka nr 1

Święte Niewiasty zastały pusty grób. O, jakże musiały być szczęśliwe! Życie zwyciężyło śmierć!
    Skupmy się także nad cierpieniem, które poprzedziło ten Triumf. Wielki Czwartek, Piątek ............ Czytałam dużo o Męce Pana. Chcę o niej krótko opowiedzieć. Pan Jezus naprawdę pocił się krwią, bicze po prostu miażdżyły święte Ciało. Korona cierniowa, a raczej czepiec z cierni, zadawała bolesne rany. Szorstki krzyż,

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4/5
Wydanie Specjalne

przybite stopy, zmiażdżone kolano.....
Pan chciał cierpieć, Najświętsze dłonie krzywo przybito. Gwoździe poraniły nerwy czuciowe. Oplucie, wyszydzenie, odtrącenie. Na samą myśl opisanych katuszy drżę.
Jednak okrutnie zeszpecony i umęczony Jezus zostawił nam swe Ciało i Krew, zanim go wydano.

Gazetka nr 7

Gazetka nr 8

Gazetka nr 9

O dzięki Ci, Jezu. Przez Świętą i bezkrwawą Ofiarę Eucharystii. Jesteś teraz z nami. Wielki Ty i nikt Tobie nie dorówna!
   W Wielką Sobotę czujemy się o wiele lepiej. Święconka i radosna Msza święta wprowadzają w błogi nastrój! To Cudowna Wigilia Zmartwychwstania.

   Wszystko, co piszę, to uczucia wyrażone w przywołanym fakcie i chwili rozważań. Mam nadzieję, że Pan rozumie nasze wielkie Kocham i Dziękuję.

Agatka Starownik, kl. VA

Relacja z Poranka Wielkanocnego, który odbył się u nas w szkole w kolejnym numerze.