KURIER 21     9/2004

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Z życia szkoły

    14 czerwca delegacja z naszej szkoły odebrała prestiżowy Znak Jakości Interkl@sa. Uroczystość miała miejsce w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Od tego dnia możemy zaliczyć się do grupy ośmiu szkół, które stały się ośrodkami wdrażania społeczeństwa informacyjnego zgodnie z najwyższymi światowymi standardami.

Na obszerną relację możecie liczyć w przyszłym roku szkolnym.

Ważne tematy:
Z życia szkoły
Nasza Szkoła jest najlepsza - Znak Jakości Interkl@as.
O tym co w naszej szkole miało miejsce w maju i czerwcu
(3 Maja, 29 czerwca)

Opowiadanie o tematyce olimpijskiej
Działo się to w górach; dokładnie w Tatrach. Chłopiec o imieniu Michał spędzał tam swoje ferie świąteczne wraz z rodzicami. (2), (3) Poranek Wielkanocny - relacja

Poznaj Europę
Uniwersytet w Cambridge, Cambridge University, założony w 1209 przez grupę profesorów i studentów, którzy odeszli z Uniwersytetu w Oxfordzie.

Chaos i Nic
Na początku był Chaos. Nikt nie wiedział skąd pochodził i jak został stworzony, ale działo się tak tylko dlatego, że nikt wtedy jeszcze nie istniał. W każdym razie Chaos miał własny tron i pałac, który...

Chaos i Nic / Jak powstał oset?
Daleko stąd, nad brzegiem morza istniała szczęśliwa kraina. W potokach i rzekach mieszkały nimfy, w kwiatach elfy, a na polach rosły rośliny bez chwastów.

O powstaniu pór roku
Bardzo dawno temu żył stary Bóg Rok. Miał on trzy córki Wiosnę, Jesień, Zimę i syna Lato.

KONSTYTUCJA
TRZECIEGO MAJA


     Dnia pierwszego maja w naszej szkole pani Barbara Siejko wraz z panem Tomaszem Misztalem zorganizowali występ na z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA.
    Na samym początku przedstawienia aktorzy wchodzili polonezem na scenę. Mówili o przeróżnych datach, które były związane z historią. Śpiewał również nasz wspaniały chórek. Wszyscy słuchali z ciekawością co mają do przekazania aktorzy. Gdy już skończył się występ słychać było gromkie brawa. Również pani Siejko i pan Misztal byli zadowoleni z  wspaniałej uroczystości.
     Myślę, że wszystkim podobała się ta wspaniała lekcja historii.

                                      Magdalena Sagan, kl. IV B

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4/5
Wydanie Specjalne

Rajd rowerowy do Nasutowa

     29 maja z okazji Dnia Dziecka nasza szkoła zorganizowała wyjazd rowerowy do Nasutowa. Choć była sobota, padał deszcz nikt nie myślał o odwołaniu wyjazdy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przed godziną 8.00 stawili się w umówionym miejsce. Ubrani w przeciwdeszczowe kurtki, z uśmiechem na ustach, ruszyliśmy w drogę. Nie była ona łatwa. Deszcz, błoto bryzgające spod kół, jadący zbyt wolno kolega, awaria sprzętu czy zmęczenie dawały się we znaki niektórym uczestnikom.
     Na szczęście prawie wszyscy, którzy zdecydowali się jechać rowerem bez większych trudności pokonali trasę rajdu.
     W Nasutowie czekała na nas grupa autokarowa oraz, co najważniejsze, lepsza pogoda. Po krótkim odpoczynku każdy z  nas posilił się, wypił soczek i zbierał siły do przeciągania liny. Konkurencja ta wzbudziła we wszystkich wiele emocji. O dziwo okazało się, że w naszej szkole silniejsze są dziewczyny i to zarówno w klasach czwartych, piątych jak i szóstych. Nasi dzielni koledzy domagali się rewanżu, jednak nie udało się im pokonać dziewcząt.
     Po emocjach  związanych z „linową" konkurencją niektórzy z nas postanowili zagrać w piłkę nożną, część próbowała swoich sił w grze w piłkę ręczną. Istniała też grupa testująca wytrzymałość rowerów i swoje umiejętności.
    Jednak czas płynął nieubłaganie i nie wiadomo kiedy trzeba było zbierać się do drogi. Po przygotowaniu szyku ruszyliśmy do Lublina. Było nam łatwiej, gdyż kilka godzin bez deszczu sprawiło, że jechało się lepiej.
    O nasze bezpieczeństwo dbali panowie policjanci, którzy ułatwiali nam przejazd na niektórych odcinkach i dbali o nasze bezpieczeństwo. (DZIĘKUJEMY).
    Myślę, że nikt nie żałuję, że wziął udział w tej wycieczce i z pewnością pojedziemy na taką wyprawę w przyszłym roku, jeśli tylko będzie taka wycieczka zorganizowana.

Redakcja

(Zdjęcia na stronie naszej szkoły)

Gazetka nr 7

Gazetka nr 8

Gazetka nr 9