KURIER 21

(3)

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Listopad

Ważne tematy:
„Wolność kocham i rozumiem..."- Święto Niepodległości w naszej szkole.

Andrzejkowe wróżby  (2)

Wróżby z wosku dotyczyły miłości i pomyślności w nadchodzącym roku. Przelewanie wosku przez ucho od klucza utrudniało, ale i wzmacniało wróżebną moc zabawy. Klucz jest w tej wróżbie symbolem tajemnicy, ale i …

11 listopada - co to za rocznica? (2), (3)

Nasza Ojczyzna przeżywała wiele wzlotów i upadków. Niestety, owe „upadki" znaczą dzieje Ojczyzny od drugiej połowy XVI w. nader często. Liczne wojny, samowola szlachty (tak zwane liberum veto pozwalało zrywać każdy sejm) i brak reform osłabiły kraj.


Radio, telewizja, gazeta (2), (3)

Chciałabym opowiedzieć Wam jak to było w telewizji. Najpierw pan opowiedział nam o swojej pracy i pokazał jak można robić efekty specjalne np. oświetlenie, obroty, przyciemnienie itp.

Kaktus

     Dawno temu, za górami, za lasami, za siedmioma dolinami, żył pewien człowiek o imieniu Eustachy. Mieszkał w małej chatce w samym środku lasu. Był bardzo stary i samotny, ponieważ w lesie były tylko rośliny i zwierzęta. Co prawda, mógł zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, lecz nie przepadał za nimi. Przysparzały mu za dużo problemów.


Humor, czyli trochę śmiechu

     Jasio pyta tatę:
- Czy potrafisz podpisał się z zamkniętymi oczami?
- Potrafię.
- To świetnie. Trzeba podpisać się kilka razy w moim dzienniczku.

„Wolność kocham i rozumiem..."- Święto Niepodległości w naszej szkole


12.11.2004 roku w naszej szkole, w sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Była to już 86 rocznica tego ważnego wydarzenia.
    Na inscenizacje zaproszona została cała społeczność szkolna. Widowisko przygotowali: Pani Siejko od strony historycznej i pan Misztal od strony muzycznej. Sporo pracy miał też chór szkolny, który wspaniale zaśpiewał, a młodzi aktorzy i recytatorzy olśniewająco wygłosili swoje teksty.

Gazetka nr 1

    Dzięki przedstawieniu mogliśmy przenieść się myślami do tamtych pamiętnych dla naszej ojczyzny dni. Widowisko obejmowało okres w historii Polski od Konstytucji 3 maja do końca II wojny

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3

Wydanie specjalne -
Święto Szkoły nr 4

światowej. Dowiedzieliśmy się, jakie pieśni zagrzewały żołnierzy do boju, jak wyglądał kosynier kościuszkowski oraz poznaliśmy ważne daty z tamtego okresu.

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7

    Ogólnie całe przedsięwzięcie artystyczne podobało mi się. Wzruszyłem się i uświadomiłem sobie ważne wartości. Starajmy się pamiętać o przeszłości swojego narodu i o tych wszystkich, co o nią walczyli. Możemy to okazać odwiedzenie grobu nieznanego żołnierza. Proszę was pamiętajcie o tym!!!

   Szymon Marciniak, kl. VI A

Gazetka nr 8