KURIER 21

ROK SZKOLNY 2005/2006

1

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

HARRY POTTER


    Harry Potter to młody czarodziej. Jego rodzice zginęli gdy miał roczek. Teraz mieszka z ciotką, wujem i kuzynem. Harry uczęszcza do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Chłopiec nosi okrągłe okulary oraz kruczoczarne, zwykle rozczochrane włosy. Odznacza się jasnozielonymi oczami, które odziedziczył po matce. Na jego twarzy uwagę najbardziej przykuwa cienka blizna w kształcie błyskawicy. Harry jest dość niski i chudy jak na swój wiek. Potter niejednokrotnie wykazał się odwagą i męstwem. Sam stanął do walki z najpotężniejszym czarnoksiężnikiem świata - Voldemortem. W Ministerstwie Magii pokazał także, że zrobi wszystko dla swoich przyjaciół. Nie raz ryzykował własnym życiem, pomagając Ronowi i Hermionie. Charakteryzował się bystrością i sprytem. Nie można powiedzieć, że Harry był opanowany. Wiedział, że nie powinien kłócić się z prof. Umbridge, a jednak emocje go poniosły. Chłopiec wyróżniał się pomysłowością. Znał też swoją wartość. Postanowił, że nie poprosi Voldemorta o litość i choćby miał umrzeć, zrobi to z godnąścią. Bohater wyróżniał się wrażliwością. Bardzo często użalał się nad sobą. Niekiedy wpadał w ogromną złość. Gdy Bellatriks zabiła Syriusza, jego ojca chrzestnego, chciał odpłacić się jej tym samym. Jednak nie udało się. Kiedyś tak bardzo się zdenerwował, że nieświadomie napompował swoją ciotkę. Jego ważną cechą była ciekawość. Pewnego razu nie mógł jej opanować i zajrzał w myśli swojego nauczyciela. Później tego pożałował.       Autorka powiedziała o nim, że był wytrwały. To prawda- tak długo ćwiczył zaklęcie

Ważne tematy:

Jesień w wierszach (2)

Jedzie jesień  po świecie
W pozłacanej karecie.

Nasze zwierzaki
Królik bardzo lubi być głaskany, przytulany, ale nie lubi być brany na ręce i drapany pod brodą, tak jak koty. Jest  idealny dla jedynaków oraz osób starszych.


Ciekawostki
Czy wiesz, że...? Apel do
„sadystów'. Dlaczego ręce i nogi marszczą się w kąpieli?
Ile waży karat? HABITUACJA

Jak pozbyć się muchy?
Jeśli ktoś nie ma wystarczającego refleksu (a trzeba mieć niezły i celować nieco ponad nią) polecam swój patent :

Jak człowiek staje się poetą?
Nikt nie rodzi się od razu poetą. Człowiek staje się nim powoli w ciągu swojego życia. Taki proces jest długotrwały, skomplikowany i zależy od wielu czynników.

Humor
Dziennikarz przeprowadza wywiad z ludożercą:
-Czy w waszym państwie płacicie podatki?
-Nie.
-Nie? Dlaczego?
-Zjedliśmy ministra finansów i teraz nie ma chętnego na zajęcie jego stanowiska.

Ciekawostki o postaciach z książki Joanne K. Rowling „Harry Potter". (2), (3), (4), (5)

Pierwszy pomysł postaci wpadł do głowy Joanne K. Rowling podczas podróży pociągiem z Manchesteru do Londynu Sama książkę autorka napisała w kawiarni swojego kuzyna. Pierwszy wydawca, do którego trafił maszynopis powieści Harry Potter i kamień filozoficzny odrzucił ja! Teraz pewnie pluje sobie w brodę, o ile nie powalił go atak apopleksji po osiągnięciu przez cykl zawrotnej popularności.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4[BI]

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7

Gazetka nr 8

patronusa, aż opanował je do perfekcji.
    Harry to zdolny czarodziej. Prawie wszystkie zaklęcia wychodzą mu za pierwszym razem. Nie dusił w sobie uczuć i okazywał je. Czasami płakał, innym razem krzyczał i nie wstydził się tego. Pokazał, że potrafi być zazdrosny kiedy jego sympatia umówiła się na bal z kimś innym oraz gdy to nie on, a jego przyjaciele zostali prefektami. Harry nie miał żadnej rodziny prócz Dursley'ów i Syriusza. Dursley'ów nienawidził, a oni jego. Jednak Syriusza bardzo kochał i był dla niego dobry. Często mamę zastępowała mu pani Weasley, którą także uwielbiał i był dla niej miły. Przyjaciele i rodzina są dla Harrego najważniejsi. Stosunek Pottera do świata jest nieco pesymistyczny. Ma sowę, którą uwielbia i dba o nią. Zwierzęta są jego przyjaciółmi. Chłopiec lubi przyrodę. Sprawia mu przyjemność siedzenie nad jeziorem czy oglądanie roślin.

9/1