KURIER 21

ROK SZKOLNY 2005/2006

1

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

RONALD WEASLEY    Ronald Weasley to jeden z głównych bohaterów cyklu powieści napisanych przez J.K. Rowling. Jest wielkim przyjacielem Harry'ego Pottera i często pomaga mu w trudnych sytuacjach. Jego rodzina jest niezbyt zamożna oraz bardzo liczna - Ron ma pięciu braci i jedną siostrę. Co charakterystyczne dla wszystkich Weasleyów, chłopiec ma rude włosy i mnóstwo piegów na twarzy. Jest bardzo wysoki (znacznie przerasta Harry'ego) i szczupły. Niestety, ubiera się zazwyczaj w stare i używane ciuchy, najczęściej odziedziczone po kimś innym z rodziny. Dlatego też jego ubrania bywają wytarte, brudne czy nawet podarte i postrzępione. Ron często na to narzeka, gdyż chciałby dobrze wyglądać. Niestety, ze względu na brak środków finansowych w jego rodzinie nic nie może z tym fantem zrobić. Mimo niezbyt zachwycającego wyglądu Ron Weasley ma naprawdę złote serce. Jest bardzo wiernym przyjacielem Harry'ego, zawsze towarzyszy mu i pomaga. Niejedno w ten sposób osiągnęli. Uratowali między innymi Ginny z Komnaty Tajemnic oraz Kamień Filozoficzny. Rozwiązali (zazwyczaj z pomocą Hermiony) wiele zagadek. Nieraz wyprowadzili w pole nauczycieli, by coś zyskać. Ron, podobnie jak Harry, jest przeciętnym uczniem. Woli różnego rodzaju rozrywki od nauki. W przeciwieństwie do Hermiony nie boi się łamać szkolnego regulaminu. Posiada zdolność logicznego myślenia, co ujawnia się zazwyczaj, gdy... gra w szachy. Zdarzają mu się też kaprysy. Chłopiec jest towarzyszem Harry'ego, jednak

Ważne tematy:

Jesień w wierszach (2)

Jedzie jesień  po świecie
W pozłacanej karecie.

Nasze zwierzaki
Królik bardzo lubi być głaskany, przytulany, ale nie lubi być brany na ręce i drapany pod brodą, tak jak koty. Jest  idealny dla jedynaków oraz osób starszych.


Ciekawostki
Czy wiesz, że...? Apel do
„sadystów'. Dlaczego ręce i nogi marszczą się w kąpieli?
Ile waży karat? HABITUACJA

Jak pozbyć się muchy?
Jeśli ktoś nie ma wystarczającego refleksu (a trzeba mieć niezły i celować nieco ponad nią) polecam swój patent :

Jak człowiek staje się poetą?
Nikt nie rodzi się od razu poetą. Człowiek staje się nim powoli w ciągu swojego życia. Taki proces jest długotrwały, skomplikowany i zależy od wielu czynników.

Humor
Dziennikarz przeprowadza wywiad z ludożercą:
-Czy w waszym państwie płacicie podatki?
-Nie.
-Nie? Dlaczego?
-Zjedliśmy ministra finansów i teraz nie ma chętnego na zajęcie jego stanowiska.

Ciekawostki o postaciach z książki Joanne K. Rowling „Harry Potter". (2), (3), (4), (5)

Pierwszy pomysł postaci wpadł do głowy Joanne K. Rowling podczas podróży pociągiem z Manchesteru do Londynu Sama książkę autorka napisała w kawiarni swojego kuzyna. Pierwszy wydawca, do którego trafił maszynopis powieści Harry Potter i kamień filozoficzny odrzucił ja! Teraz pewnie pluje sobie w brodę, o ile nie powalił go atak apopleksji po osiągnięciu przez cykl zawrotnej popularności.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4[BI]

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7

Gazetka nr 8

czasem nie może znieść popularności swojego kolegi - jest po prostu zazdrosny o sukcesy swego przyjaciela. Zazwyczaj dochodzi wtedy między nimi do sporów. Tak było na przykład w czwartej klasie, kiedy to chłopiec nie chciał uwierzyć Harry'emu, iż ten nie zgłosił się dobrowolnie do Turnieju Trójmagicznego. Na szczęście podobne kłótnie kończą się zawsze zgodą obydwu przyjaciół. Inną złą stroną Rona jest naturalne i wytłumaczalne narzekanie na biedę swojej rodziny i brak pieniędzy. Bohater zawsze zaznacza przy różnych okazjach, że "nie cierpi być biedny". Mimo swoich wad Ron Weasley to dobry chłopak. Potrafi zrozumieć innych oraz im pomóc. Potrafi być dla kolegów podporą w trudnych momentach. Z pewnością wyrośnie (o ile Rowling go nie uśmierci) na dobrego człowieka.

10/1