KURIER 21

ROK SZKOLNY 2005/2006

1

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

LORD VOLDEMORT -   TOM MALVORO RIDDLE


    Lord Voldemort to z pewnością najczarniejszy charakter w powieściach o Harrym Potterze. Był niegdyś normalnym, osieroconym chłopcem o nazwisku Tom Marvolo Riddle. Po ukończeniu szkoły studiował czarną magię, a potem powrócił jako najpotężniejszy czarnoksiężnik świata. Z wyglądu zupełnie nie przypomina człowieka. Po wielu różnych przejściach jego twarz wygląda dziś gorzej aniżeli ta należąca do mugola Michaela Jacksona - jest straszna. Biała niczym kreda, budzi przerażenie każdego człowieka. Wielkie, szkarłatne oczy zabijają niemalże spojrzeniem; można powiedzieć, iż Czarny Pan upodobnił się do węża, o czym świadczą szparki zamiast nosa. Przez wiele lat po tym, jak został pokonany przez Harry'ego Pottera, Voldemort w ogóle nie miał ciała - do życia wykorzystywał innych. Teraz powrócił - odzyskał ciało i znów można powiedzieć, że istnieje. Trudno jednak stwierdzić, czy wciąż jest człowiekiem. Na pewno brak mu uczuć. Na wszystko jest obojętny, liczy się dla niego jedynie władza i potęga. Zdecydowany i zdolny do wszystkiego, Lord Voldemort nigdy nie waha się krzywdzić innych ludzi - potrafił i nadal potrafi karać w najokrutniejszy sposób nawet swoich wiernych zwolenników, gdy tylko przyjdzie mu na to ochota. Wykorzystuje to, że świat się go po prostu boi, wie, że wolno mu prawie wszystko. Nie zadrżała mu nawet ręka, gdy lekceważąco uśmiercał wielu niewinnych

Ważne tematy:

Jesień w wierszach (2)

Jedzie jesień  po świecie
W pozłacanej karecie.

Nasze zwierzaki
Królik bardzo lubi być głaskany, przytulany, ale nie lubi być brany na ręce i drapany pod brodą, tak jak koty. Jest  idealny dla jedynaków oraz osób starszych.


Ciekawostki
Czy wiesz, że...? Apel do
„sadystów'. Dlaczego ręce i nogi marszczą się w kąpieli?
Ile waży karat? HABITUACJA

Jak pozbyć się muchy?
Jeśli ktoś nie ma wystarczającego refleksu (a trzeba mieć niezły i celować nieco ponad nią) polecam swój patent :

Jak człowiek staje się poetą?
Nikt nie rodzi się od razu poetą. Człowiek staje się nim powoli w ciągu swojego życia. Taki proces jest długotrwały, skomplikowany i zależy od wielu czynników.

Humor
Dziennikarz przeprowadza wywiad z ludożercą:
-Czy w waszym państwie płacicie podatki?
-Nie.
-Nie? Dlaczego?
-Zjedliśmy ministra finansów i teraz nie ma chętnego na zajęcie jego stanowiska.

Ciekawostki o postaciach z książki Joanne K. Rowling „Harry Potter". (2), (3), (4), (5)

Pierwszy pomysł postaci wpadł do głowy Joanne K. Rowling podczas podróży pociągiem z Manchesteru do Londynu Sama książkę autorka napisała w kawiarni swojego kuzyna. Pierwszy wydawca, do którego trafił maszynopis powieści Harry Potter i kamień filozoficzny odrzucił ja! Teraz pewnie pluje sobie w brodę, o ile nie powalił go atak apopleksji po osiągnięciu przez cykl zawrotnej popularności.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4[BI]

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7

ludzi, nie obchodzi go to, iż zadaje ból i mękę normalnym, bezbronnym dzieciom i dorosłym. Jest najzwyczajniej w świecie straszny, okrutny i bezlitosny. Trudno pojąć, że umie zabijać dla zabawy. Co gorsza, uczy tego samego śmierciożerców.
   Niektórzy powiedzieliby, że nie ma żadnych słabości. Jest jednak inaczej. Istnieją dwie rzeczy, których Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać boi się. Jedna z nich to największy współczesny czarodziej, Albus Dumbledore. Nie wiadomo, czemu Voldemort boi się akurat jego. Prawdopodobnie wyjaśni się to w kolejnych tomach. Drugą słabością Voldemorta jest strach przed utratą potęgi, mocy i władzy. Kryje się tutaj wyjaśnienie jego nienawiści do Harry'ego Pottera. Chłopiec ten bowiem według pewnej przepowiedni posiada siłę, o której Czarny Pan nie wie, a która jest wystarczająco duża do obalenia go. Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać chce za wszelką cenę zabić Harry'ego, gdyż boi się, że ten pokona go w przyszłości i odbierze mu władzę. Wskazuje na to druga części przepowiedni, głosząca, iż jeden z nich zabije kiedyś drugiego. Inną słabą stroną Voldemorta jest wspomniany już brak uczuć. Wykorzystał to Potter, broniąc Kamienia Filozoficznego w pierwszej części. Z pewnością Lord Voldemort to jeden z najczarniejszych i najstraszniejszych charakterów we współczesnej literaturze młodzieżowej. Możemy domyślać się, że będzie nękał świat czarodziejów i mugoli w kolejnych tomach.

Gazetka nr 8

11/1