KURIER 21

ROK SZKOLNY 2005/2006


ŚWIĘTO

SZKOŁY

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

III Przegląd Twórczości Uczniów „JADWIGA 2005"

Ważne tematy:

Trzeci Szkolny Przegląd Twórczości Uczniów
Każdy człowiek, gdy tworzy jest szczęśliwy,
radosny i rozwija się (...),
a kiedy współtworzy - otwiera oczy
na niepowtarzalność drugiego człowieka, docenia go i szanuje (...)."
                     

Celestyn Freinet


A przed występami...
  Do tak perfekcyjnego przygotowania III Szkolnego Przeglądu Twórczości Uczniów „Jadwiga 2005", jakie widzieliśmy 26 listopada potrzeba było wiele prób, podczas których wykonawcy musieli dawać z siebie wszystko.

Galeria talentów
Malowanie farbami, kredkami, wyklejanka...

Prezentacje
W sobotę, 26 listopada 2005 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odbył się III Przegląd Twórczości Uczniów „Jadwiga 2005", którym uczniowie klas IV-VI uczcili święto szkoły.

  Fotoreportaż 1
  Fotoreportaż 2
  Fotoreportaż 3
  Fotoreportaż 4
  Fotoreportaż 5
  Fotoreportaż 6
  Fotoreportaż 7
  Fotoreportaż 8
  Fotoreportaż 9
  Fotoreportaż 10
  Fotoreportaż 11
  Fotoreportaż 12
  Fotoreportaż 13
  Fotoreportaż 14
   


    W sobotę, 26 listopada 2005 roku w godzinach popołudniowych w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odbył się III Przegląd Twórczości Uczniów
„Jadwiga 2005", którym uczniowie klas IV-VI uczcili święto szkoły. Na uroczystość, która miała miejsce w sali gimnastycznej, zaproszeni zostali nasi nauczyciele oraz rodzice.
    Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia dyrektora szkoły, Pana Jerzego Piskora. Następnie kolejno uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych  zaśpiewali pieśni patriotyczne, których nauczyli się w bieżącym roku szkolnym. Wtedy nadszedł czas na występy indywidualne. Uczniowie prezentowali z wdziękiem swoje niezwykłe talenty. Były tańce, recytacje, skecze, śpiew oraz gra na rozmaitych instrumentach. Całość z niebywałym dowcipem i humorem komentował nauczyciel muzyki w naszej szkole, jak zawsze wspaniały Pan Tomasz. 
    Opiekę artystyczną nad aktorami sprawowali Pani Małgorzata Nowosad oraz Pan Tomasz Misztal. Sprawami organizacyjnymi i audiowizualnymi zajęły się: pani Anna , pani Ewa, pani Agnieszka  oraz pani Iwona.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4[BI]

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7

Gazetka nr 8

Pan dyrektor otwiera  Trzeci Szkolny Przegląd Twórczości Uczniów „Jadwiga 2005".

    Artyści i ich opiekunowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Pan dyrektor podziękował wszystkim za przygotowanie i udział w uroczystości, a uczniów klas    IV-VI zaprosił na dyskotekę.
    Wszystkie klasy udały się do wyznaczonych sal lekcyjnych na drobny poczęstunek. Po krótkim odpoczynku uczniowie powrócili do sali gimnastycznej, gdzie przez dwie godziny wesoło pląsali na parkiecie. Na ten czas sala przybrała niecodzienny wygląd. Reflektory kolorowo oświetlały imprezowiczów, a wokół panował nastrój dobrej zabawy.
    Ten dzień był wspaniale zorganizowany i bardzo udany. Uczniowie opuszczali budynek szkoły zmęczeni tańcem, ale zadowoleni i szczęśliwi. Tegoroczne święto szkoły na długo pozostanie w naszej pamięci.


Ilona Wanotowicz, Małgorzata Łazuka, kl. IV E