KURIER 21

ROK SZKOLNY 2005/2006

1

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Ciekawostki o postaciach z książki Joanne K. Rowling „Harry Potter".

HERMIONA GRANGER

     Hermiona Granger to jedna z głównych bohaterek w książkach napisanych przez J.K. Rowling. Jest przyjaciółką tytułowego bohatera, Harry'ego Pottera. Pochodzi z mugolskiej rodziny - jej rodzice to najzwyklejsi w świecie dentyści. Hermiona jest dość ładną dziewczyną, choć z drugiej strony do najpiękniejszych też nie należy. Ma długie, brązowe, opadające na ramiona włosy, nierzadko rozczochrane. Jest chuda i zgrabna, lecz szpecą ją nieco krzywe, długie zęby. Ubiera się zazwyczaj w normalne szaty szkolne i spódniczkę. Czasami potrafi się wystroić - jak chociażby na Bal Bożonarodzeniowy w czwartej klasie, kiedy to mogła pokazać się u boku sławnego Wiktora Kruma. Być może Hermiona mogłaby zostać wybrana do Ravenclavu. Tak jak mieszkańcy tego domu, dziewczyna jest sprytna i przebiegła, a przy tym koleżeńska. Jednakże została wybrana do Gryffindoru - prawdopodobnie ze względu na mądrość i odwagę.

Ważne tematy:

Jesień w wierszach (2)

Jedzie jesień  po świecie
W pozłacanej karecie.

Nasze zwierzaki
Królik bardzo lubi być głaskany, przytulany, ale nie lubi być brany na ręce i drapany pod brodą, tak jak koty. Jest  idealny dla jedynaków oraz osób starszych.


Ciekawostki
Czy wiesz, że...? Apel do
„sadystów'. Dlaczego ręce i nogi marszczą się w kąpieli?
Ile waży karat? HABITUACJA

Jak pozbyć się muchy?
Jeśli ktoś nie ma wystarczającego refleksu (a trzeba mieć niezły i celować nieco ponad nią) polecam swój patent :

Jak człowiek staje się poetą?
Nikt nie rodzi się od razu poetą. Człowiek staje się nim powoli w ciągu swojego życia. Taki proces jest długotrwały, skomplikowany i zależy od wielu czynników.

Humor
Dziennikarz przeprowadza wywiad z ludożercą:
-Czy w waszym państwie płacicie podatki?
-Nie.
-Nie? Dlaczego?
-Zjedliśmy ministra finansów i teraz nie ma chętnego na zajęcie jego stanowiska.

Ciekawostki o postaciach z książki Joanne K. Rowling „Harry Potter". (2), (3), (4), (5)

Pierwszy pomysł postaci wpadł do głowy Joanne K. Rowling podczas podróży pociągiem z Manchesteru do Londynu Sama książkę autorka napisała w kawiarni swojego kuzyna. Pierwszy wydawca, do którego trafił maszynopis powieści Harry Potter i kamień filozoficzny odrzucił ja! Teraz pewnie pluje sobie w brodę, o ile nie powalił go atak apopleksji po osiągnięciu przez cykl zawrotnej popularności.

ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 3

Gazetka nr 4[BI]

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7

     Bohaterka ma wprawdzie ogólną opinię kujonki i pupilki, która w życiu nie złamałaby przepisów szkolnych - czasami jednak okazuje się, iż wcale tak nie jest. Gdy gra toczy się o wysoką stawkę, Hermiona nie boi się zaryzykować i naruszyć szkolnego regulaminu. Udowodniła to między innymi wykradając składniki z gabinetu profesora Snape'a czy też warząc nielegalnie Eliksir Wielosokowy. Potrafi wykorzystać swą ogromną wiedzę i zdolności w praktyce - nieraz pomogło to jej (a także jej przyjaciołom) wyjść z nie lada opresji. Niestety, ze względu na swoje pochodzenie jest często prześladowana przez Draco Malfoya i innych Ślizgonów. Jest bardzo czuła na tym punkcie, aczkolwiek wraz z wiekiem staje się coraz odporniejsza na takie zaczepki. Hermiona Granger jest nieprzeciętną, wybijającą się ponad innych i wyróżniającą się dziewczyną. Można przypuszczać, że w przyszłości jeszcze niejedno osiągnie. I wcale nie jest tu powiedziane, że będzie to sukces w szkole - bohaterka może i jest nieco kujonką, ale co najważniejsze - potrafi wykorzystać to, czego się nauczyła, w każdych okolicznościach.

Gazetka nr 8

8/1