KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

8

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

KONKURS

Ważne tematy:

WALENTYNKI

Walentynki – święto zakochanych, obchodzone 14 lutego.

Aforyzmy o miłości

Jedna kropla miłości jest warta więcej niż cały ocean dobrych chęci i rozumu

Kocham Cię w 32 językach

Te dua

I love you

Ohiboka


Historia Święta Zakochanych

Nie mają wiele wspólnego ani ze świętym Walentym, ani z dziedziną, której patronuje, czyli chorymi – chyba że miłość uznamy za chorobę… Jednak od przynajmniej XIII w. Walentynki, czyli dzień świętego Walentego, jest świętem wszystkich zakochanych na całym świecie.

Karnawał

Karnawał - inaczej zapusty, mięsopust - okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy w Środę Popielcową.

Nasi milusińscy

Legwan 


Konkurs

Ogłaszamy konkurs literacki:

"W wirtualnym świecie"

Piszcie do nas

Cały czas w naszej internetowej gazetce szkolnej KURIER 21 znajduje się dział „Listy od Czytelników”. 

UWAGA!

 

OGŁASZAMY KONKURS LITERACKI                    

W WIRTUALNYM ŚWIECIE

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu ogłaszamy konkurs literacki dla uczniów klas V i VI. Udział w konkursie polega na napisaniu pracy o charakterze literackim lub publicystycznym (forma dowolna: opowiadanie, list, artykuł  jak i wiersz) i dostarczeniu jej do pani Jadwigi Kudyby. Objętość dłuższych form wypowiedzi (opowiadanie, list, artykuł) nie powinna przekraczać 2 stron A4 (czcionka Times New Roman, 12pkt., odstęp między wierszami – 1, tekst wyjustowany). W przypadku krótszych form (wiersz) uczestnicy dostarczają maksymalnie dwa teksty. Prace powinny być podpisane – imię, nazwisko, klasa. Oczywiście praca powinna być zapisana za pomocą komputera.

   Ocenie podlegać będzie: zgodność pracy z tematem, odpowiednie zastosowanie formy wypowiedzi pisemnej, kompozycja pracy, oryginalność i ogólne wrażenie. Przykładowo prace mogą dotyczyć:

· Zalet globalnej sieci

· Zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu

· Sieć a dziecko

· Internet w szkole

· Netykieta

   Prace zgłoszone na konkurs pozostaną do dyspozycji organizatorek i nie podlegają zwrotowi. Najlepsze z nich zostaną opublikowane w internetowej gazetce szkolnej. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone upominkami rzeczowymi. Ostateczny termin składania prac konkursowych to 02. 03. 2007r. Wyniki ogłoszone zostaną po 16 marca bieżącego roku. Więcej szczegółów u nauczyciela informatyki – Jadwigi Kudyby.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

w konkursie!

 

Organizatorzy

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

Gazetka nr 8