Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich-wyniki

Wielkanoc

Gra w polo

Jak działa żarówka

Konkurs świąteczny

Kolejny raz odbyły się mistrzostwa świata w skokach narciarskich. Tego roku kibice odwiedzili Sapporo w Japonii. Seria konkursowa odbyła się w sobotę 24 lutego 2007roku na dużej skoczni.

Obrońca tytułu mistrza świata, Janne Ahonen (Finlandia), był dopiero 6. Tytuł trafił do Simona Ammana (Szwajcaria), po oddaniu skoków na odległość 125m (1) i 134,5m (2). Szwajcar razem uzyskał 266,1 punktów. Nieoczekiwanie srebrny medal otrzymał Harri Olli (Finlandia). Fin przegrał z prowadzącym tylko 0,2 punktu, skoczył: 124m (1) i 134,5 (2). Na trzecim miejscu podium staną Roar Ljoekelsoey (Norwegia), oddając skoki na odległość 123m (1) i 135m (2). Łącznie zdobył 262, 9 punkty. Nasz rodak, Adam Małysz zaprezentował się bardzo dobrze, zajął 4 miejsce. Oddał dwa skoki: 123m (1) i 133m (2), uzyskał łączną notę 258,3 punktów. Niespodziewanie 13 miejsce zajął Kamil Stoch. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się: Piotr Żyła (zają 35 pozycję) i Robert Mateja (38 pozycja).

Następnego dnia (25 lutego 2007r.), rozegrały się drużynowe mistrzostwa świata. Zwyciężyła reprezentacja Austrii, uzyskując 1000,2 punktów. W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler i Thomas Morgenstern. Srebro zdobyli Norwegowie z 954,3 punktami. Mika Kojonkoski (trener Norwegów) do zawodów wystawił zawodników: Simon Ammann, Michael Moellinger, Guido Landert, Andreas Kuettel. Na najniższym stopniu podium stanęli Japończycy. Shohhei Tochimoto, Takanobu Okabe, Daiki Ito i Noriaki Kasai, razem uzyskali notę 905,9. Nasi reprezentanci (Kamil Stoch, Piotr Żyła, Robert Mateja, Adam Małysz), zajęli 5. pozycję i zdobyli 857,2 punktów.

Ostatnie zawody mistrzostw odbyły się na zwykłej skoczni. Adam Małysz zwyciężył!!! Małysz w obu skokach zdeklasował wszystkich, skoczył: 102m (1) i 99,5m (2). Drugi był Simon Amman po oddaniu skoków na odległość 96,5m (1) i 96m (2). Srebro trafiło do Tomas Morgenstern. Kamil Stoch zajął dobre 13 miejsce. Reszta Polaków nie zakwalifikowała się do 2 serii.