KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

3

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

OBCHODY 95-LECIA SZKOŁY

Ważne tematy:

Obchody 95-lecia

Fotoreportaż 1

Fotoreportaż 2

Fotoreportaż 3

Fotoreportaż 4

Fotoreportaż 5


Zespół wokalno-muzyczny śpiewa piosenkę pt.: Różowy rejs. W jego skład wchodzą trzy nasze redakcyjne koleżanki: Małgosia, Ilonka, Ola i Basia, które nie tylko piszą interesujące artykuły, ale i świetnie śpiewają.

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Występ szkolnego, amatorskiego teatrzyku ECHO spowodował, że niektórzy pękali ze śmiechu.

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

30 października 2006 roku nasza szkoła obchodziła 95-lecie. Uroczystość rozpoczęła się dla uczniów o godzinie 9:00. Na początku odbyła się część artystyczna skierowana do uczniów klas 4-6. Podczas uroczystości wystąpił chór prezentując się w piosenkach „Nasza Szkoła", „Zapraszamy na rowery" i wspólnie z zespołem instrumentalno-wokalnym zaśpiewał piosenkę „Jutro popłyniemy daleko". Zespół wykonał także „Różowy Rejs" i „Bieszczady". Kiedy chór śpiewał „Nasza Szkoła" na balkonach nowego gmachu delegacje z klas 4-6 grały na fletach refren piosenki. Zaprezentować mógł się także teatrzyk szkolny „Echo". Przedstawili fragment „Pchły Szachrajki" wg Jana Brzechwy. Później swoje umiejętności zaprezentowały Chellederki w układzie do piosenki „Let's get now". Na końcu wystąpił gazeciarz promujący gazetkę „Kurier 21". Później wszystkie klasy udały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie odbyła się godzina wychowawcza na temat naszej patronki Królowej Jadwigi.
    O godzinie 12 rozpoczęła się msza święta z poświęceniem nowego gmachu oraz krzyży przeznaczonych do powieszenia w nowych salach lekcyjnych przez jego ekscelencję biskupa Mieczysława Cisło. Pan dyrektor powiesił wielki krzyż na ścianie w holu nowej części budynku.
   Następnie rozpoczęła się część oficjalna, podczas której pan dyrektor, prezydent miasta i wiele innych ważnych osób przemawiało na temat nowej części szkoły. Kilka wyznaczonych osób dokonało przecięcia wstęgi, która była symbolem otwarcia nowego gmachu szkoły. Następnie, wyznaczeni uczniowie wręczali gościom medale, kwiaty i drobne upominki. w tym szczególnym dniu i my otrzymaliśmy prezent - certyfikat ISO 9001:2000. My uczniowie nie wiemy za bardzo co on oznacza, ale cieszymy się, że go mamy.
    Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna, tym razem skierowana do zaproszonych gości. mamy nadzieję, że naszym szanownym gościom spodobało się to, co zaprezentowaliśmy.
   

Ilona Wanatowicz, Ola Kuchnicka i Natalia Sekuła, kl. V e.

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI