KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

4

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Epoka Lodowcowa

Ważne tematy:

Kawały i dowcipy dla każdego


Obejrzyj, przeczytaj, wypróbuj -czyli nasze recenzje

Opowieści z Narni,

Epoka Lodowcowa 2 (2)

Piraci z Karaibów „Klątwa Czarnej Perły"

Garfield 2

Czerwony Kapturek- prawdziwa historia

Harry Potter

Komputerowa gra -Piraci z Karaibów

Need for Speed Underground 2

Gra Need for Speed™ Most Wanted    Film ten powstał w kontynuacji pierwszej, jakże wspaniałej części pt. "Epoka Lodowcowa". Opowiada ona o kilku zabawnych stworzeniach i ich przygodach. Jest to produkcja animowana, humorystyczna, a także pouczająca. Uczy życia i współdziałania w „stadzie" oraz pogodzenia się z własnymi wadami. Reżyserem obydwu części jest Chris Wedge. Muzyka oddaje charakter dziejącej się sytuacji, a grafika komputerowa jest na najwyższym poziomie. Aby dokładnie zrozumieć puentę i sens drugiej części, należy znać bohaterów i wydarzenia z pierwszej. W drugiej części pojawia się jednak wiele nowych postaci. A więc…zapnijcie pasy i wybierzcie się ze mną w długą podróż po „Epoce Lodowcowej".

   To Sid. Leniwy leniwiec, jeden z głównych bohaterów owej ekranizacji. Swym niezwykłym poczuciem humoru i częstym wpadaniem w tarapaty szybko zyskał moją sympatię. Głosu udziela mu wspaniały aktor-Cezary Pazura.  Leniwiec stanowi nieodłącznym element stada, i jak to powiedział Diego „ jest lepkim czymś, co je ze sobą wiąże". Moim zdaniem Sid zasługuje na Oskara!

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

   No, właśnie. Oto Diego. Duży kotek występujący w obu odcinkach filmu. Kolejny, bo już drugi element „zwierzęcej rodziny". Wygląda na drapieżnika… to trzeba przyznać. Jednak pod tym gepardzim instynktem kryje się delikatny i wrażliwy koteczek… bojący się wody. Tę prawdę odkrył Sid podczas drugiej części „Odwilż".

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

   Maniek - „ostatni" mamut, pełen wyrozumiałości, mądrości i …gracji. Może się wydawać, że jest jednym z nudniejszych bohaterów, ale jednak… Właśnie to w nim ukryta jest cała tajemnica. Maniek przeżył już bardzo wiele, miał rodzinę, i może się wydawać- jest niańką dla Sida. Zawsze wyrozumiały i spokojny. Wprowadza do stada odrobinę opanowania i poczucia humoru.

   A oto ulubieniec publiczności. Małe stworzonko niezwykle zakochane w żołędziach, pospolicie zwane Wiewiórem. Wątek tego ciekawego stworzenia przewija się podczas filmu, jako pewnego rodzaju przerywnik. Jest odzwierciedleniem ludzkiej zachłanności i przykładem, że dla pragnienia można zrobić wszystko. To przez Wiewióra dzieją się pewne wydarzenia, które normalnie nie miały by miejsca…