KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

4

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

A to, co to jest? To postaci z drugiej już części „Epoki". Drugoplanowe nowości, jednak pełnią wielką rolę w animowanym filmie. Dwa wielbiące się wzajemnie oposy: Zdzicho i Edek, wszystko wręcz robią razem. Przybrani bracia niejakiej Elki, którą zaraz poznacie. Postacie niezwykle zwariowane i szalone, które bez siebie żyć nie mogą…

Ważne tematy:

Kawały i dowcipy dla każdego


Obejrzyj, przeczytaj, wypróbuj -czyli nasze recenzje

Opowieści z Narni,

Epoka Lodowcowa 2 (2)

Piraci z Karaibów „Klątwa Czarnej Perły"

Garfield 2

Czerwony Kapturek- prawdziwa historia

Harry Potter

Komputerowa gra -Piraci z Karaibów

Need for Speed Underground 2

Gra Need for Speed™ Most WantedARCHIWUM

Ten uroczy mamut to Elka - przybrana siostra Zdzicha i Edka. Aż do poznania naszej paczki - Mańka, Sida i Diego, uważała się za oposa. Jej złudzenie spowodowane było wychowywaniem się wśród oposów. Okropnie wesoła, zwariowana, często robiła coś bez zastanowienia, co powodowało wiele przygód. Bardzo przywiązana do braci, wkrótce wiąże się z Mańkiem… a z resztą, sami się przekonajcie… i obejrzyjcie tę wspaniałą bajkę!

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

Oczywiście w filmie występują też postaci drugoplanowe, trzecioplanowe, a nawet takie, które występują w najkrótszej scenie ekranizacji. W tej bajce występuje wiele wątków współczesnego świata, przedstawionych w humorystyczny sposób. Film wciąga i fascynuje.
Serdecznie polecam…

Ewa Korybska kl. 5 „e"