KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

4

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Recenzja filmu pt. Piraci z Karaibów: „Klątwa Czarnej Perły"

Ważne tematy:

Kawały i dowcipy dla każdego


Obejrzyj, przeczytaj, wypróbuj -czyli nasze recenzje

Opowieści z Narni,

Epoka Lodowcowa 2 (2)

Piraci z Karaibów „Klątwa Czarnej Perły"

Garfield 2

Czerwony Kapturek- prawdziwa historia

Harry Potter

Komputerowa gra -Piraci z Karaibów

Need for Speed Underground 2

Gra Need for Speed™ Most Wanted    Lubisz szalone i dzikie przygody? Jeżeli tak to świetnie trafiłeś - film Piraci z Karaibów „Klątwa Czarnej Perły" jest stworzony dla ciebie. Ostatnio nawet pojawiła się druga część tego jakże wspaniałego filmu „Skrzynia Umarlaka". Jednak to nie o niej będę pisała. Pierwsza cześć wyreżyserowana przez Gora Werbińskiego była o wiele bardziej wciągająca. Głównym bohaterami byli moi ulubieni aktorzy:, Johnny Deep, który grał Jacka Sparrowa (czyt. Sparoła) świetnie wczuł się w role prawdziwego pirata oraz Orlando Bloom (w filmie Will Tuner) syn pirata i kowal.
    Mamy XVIII wiek, słoneczne Karaiby. Pirat Jack Sparrow zdradzony przez swoją załogę, bez ukochanego statku, z pistoletem i jedną kulą oraz kapeluszem dociera do Port Royal. W nocy miasto zostaje zaatakowane przez kapitana Barbossę oraz jego załogę na legendarnym statku, "Czarnej Perle". Porywa córkę gubernatora, Elizabeth Swann i odpływa w siną dal. W pogoń za dziewczyną wyrusza Will Tuner, który jest zakochany w gubernatorskiej córce. Z nim także wyrusza Jack Sparrow, widzący własną korzyść w całej sprawie. Zadanie jednak nie jest wcale takie proste - nad kapitanem Barbossą i jego kamratami ciąży klątwa, która przy blasku księżyca zmienia piratów w straszne, chodzące, nieśmiertelne szkielety.
    Film jest bardzo ciekawy, fantastyczny i jeżeli będziesz miał okazje go obejrzeć przekonasz się, dlaczego zrobił na mnie tak wielkie wrażenie. Według mnie muzyka była świetnie dopasowana i grała dużą rolę w filmie Efekty specjalne były rewelacyjnie przedstawione. W skali 1-10 oceniam ten film na 10. Warto zobaczyć. Polecam!!!


Ola Kuchnicka, kl. Ve

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI