KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

4

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Czerwony Kapturek - prawdziwa historia

Ważne tematy:

Kawały i dowcipy dla każdego


Obejrzyj, przeczytaj, wypróbuj -czyli nasze recenzje

Opowieści z Narni,

Epoka Lodowcowa 2 (2)

Piraci z Karaibów „Klątwa Czarnej Perły"

Garfield 2

Czerwony Kapturek- prawdziwa historia

Harry Potter

Komputerowa gra -Piraci z Karaibów

Need for Speed Underground 2

Gra Need for Speed™ Most WantedARCHIWUM

Czyli jak zacna baśń stała się historią kryminalną i szaloną komedią w jednym,

    Akcja filmu dzieje się w domku babci Paker, gdzie zostanie rozwiązana tajemnica gnębiąca od jakiegoś czasu mieszkańców lasu:, „ Kto jest Smakoszem? - złodziejem przepisów na ciastka, przez którego w lesie niedługo nie będzie żadnej cukierni". Futrzaści i pierzaści policjanci, a także dociekliwy żabi komisarz Nicky Flippers dojdą do tego przesłuchując 4 podejrzanych: Czerwonego Kapturka, Wilka, Babcię i drwala. Podczas przesłuchania wyjdzie na jaw wiele ciekawych rzecz. Okazuje się, że Czerwony Kapturek wzięła bez pozwolenia z rodzinnego sejfu przepisy chcąc je dostarczyć babci, wilk jest dziennikarzem i myślał, że to Kapturek jest smakoszem, babcia jest wielbicielką sportów extremalnych i prowadzi podwójne życie, a drwal tak naprawdę nie jest drwalem tylko przygotowuje się do roli. Tylko, kto jest Smakoszem i czy to na pewno ktoś z nich?
    Scenarzyści i reżyserzy filmu to Cory i Tood Edwards. Produkcją zajęły się Maurice Kanbar i Sue Bea Montgomery. W polskiej wersji językowej głosu użyczyli: Jolanta Fraszyńska (Czerwony Kapturek), Piotr Machalica (wilk), Miriam Aleksandrowicz (Babcia), Jarosław Boberek (drwal), Adam Ferency ( Nicky Flippers), Jerzy Kryszak ( królik Boingo), Michał Milowicz ( Japeth). Jest to film gatunkowo animowany, familijny, a za razem komediowy. Powstał w USA, w 2005 roku. Trwa 80 minut.
     Film ogólnie bardzo mi się podobał, a moim ulubionym bohaterem był Japeth - śpiewająco-jodłujący stary kozioł, który przeprawił Kapturka prze przełęcz. Uważam jednak, że muzyka pozostawia wiele do życzenia. Atutem filmu są przezabawne dialogi To naprawdę fajny film, dla każdego. Mam nadzieję, że będzie wiele takich animowanych komedii na podstawie znanych baśni.

                                                                                                   Natalia Sekuła, kl V e

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI