KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

4

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Harry Potter

Ważne tematy:

Kawały i dowcipy dla każdego


Obejrzyj, przeczytaj, wypróbuj -czyli nasze recenzje

Opowieści z Narni,

Epoka Lodowcowa 2 (2)

Piraci z Karaibów „Klątwa Czarnej Perły"

Garfield 2

Czerwony Kapturek- prawdziwa historia

Harry Potter

Komputerowa gra -Piraci z Karaibów

Need for Speed Underground 2

Gra Need for Speed™ Most WantedFilm Harry Potter, powstał na podstawie powieści sławnej pisarki J.K. Rowling. Jest to opowieść o młodym czarodzieju uczęszczającym do niezwykłej szkoły Hogwart. Zaprzyjaźnił się tam szczególnie z Ronem Weasleyem, którego zagrał Rupert Grint i Hermioną Granger, którą wspaniale odegrała, już wam znana, Emma Watson. W roli Harrego Pottera wystąpił Dann Radcliffe. Bohaterami drugoplanowymi byli nauczyciele i koledzy ze szkoły. Maggie Smith przyjęła rolę prof. McGonagall, Alan Rickman wcielił się w rolę prof. Snape'a, Dawid Thewlis w prof. Lupin'a. Obok budynku Hogwartu znajdowała się chatka zamieszkiwana przez Rubeus Hagrid'a, granego przez Rombie'go Coltrane'a, był to także dobry przyjaciel Harrego Pottera. Z uczniów, największym jego wrogiem był Draco Malfoy.

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Muzyka skomponowana przez John'a Williams'a została naszym zdaniem świetnie dobrana do scenerii filmu, którą opracował Stevan Kloves. Reżyserował Alfonso Cuarón, zdjęcia wykonał Michael Seresin.
Posiada wspaniałe efekty specjalne np. latanie na miotle, pies o trzech głowach, duch Voldemorta, a przede wszystkim czary, bez których byłby nudny i mało ciekawy. Film bardzo nam się spodobał, choć miejscami był zbyt brutalny i straszny. Oceniamy go w skali 9 na 10.

Basia Kubinowska i Ilona Wanatowicz, kl. V e

Gazetka nr 7 DBI