KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

5

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

SYLWESTROWE SZALEŃSTWO

Ważne tematy:

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się 24 grudnia, w Wigilię. Siadamy wtedy całą rodziną przy stole, aby cieszyć się z narodzin Jezusa,Polecamy!!! Świąteczne potrawy (2)

Barszcz czerwony, kluski z makiem, kutia, kompot z suszonych owoców.

Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii (2)

Anglicy już w połowie listopada zaczynają świąteczne przygotowania. Zaczynają od kupowania gwiazdkowych prezentów dla rodziny i znajomych,


Sylwestrowe szaleństwo

Już wkrótce czeka nas wielkie przygotowanie do, przez wszystkich oczekiwanego, Sylwestra. Każda dziewczyna ma wtedy okazję zabłysnąć, ale przede wszystkim… dobrze się bawić!


Trzy rzeczy, których nie może zabraknąć na sylwestrowej imprezie

Muzyka, przekąski, atrakcje,

O nas dla nas

Coś o sporcie i samochodach

Problem mojego życia

Wszyscy mamy jakieś problemy. Możemy się z nimi zwrócić do rodziny, przyjaciół lub specjalistów. Czasami pomoc innych jest niezbędna.

Leniwy jak leniwiec

Dwa leniwce wiszą na gałęzi. Jeden z nich się ruszył, a drugi powiedział:
- Zenek, coś ty taki nerwowy?!   Już wkrótce czeka nas wielkie przygotowanie do, przez wszystkich oczekiwanego, Sylwestra. Każda dziewczyna ma wtedy okazję zabłysnąć, ale przede wszystkim… dobrze się bawić! Ja Wam doradzę, jak udekorować miejsce imprezy, aby odpowiednio pasowało do Twojego stylu.
   W tym artykule znajdziesz dekoracyjne nowości, porady dotyczące przygotowania imprezy oraz 3 najważniejsze rzeczy, których na imprezie nie może zabraknąć.

OZDOBY I DEKORACJE

SERPENTYNY I BALONY są nieodłącznym elementem dekoracji nie tylko tych sylwestrowych. Ich atutem jest to, że pasują na każdą okazję. Możesz dobrać ich kolor, a nawet kształt. Gdy wiszą, sprawiają ogromną przyjemność twoim gościom oraz frajdę z zabawy nimi. Są odpowiednie dla zabawy o pogodnym i wesołym nastroju.


STRASZLIWE ZAMCZYSKO to najbardziej modne w tym roku dekoracje. Styl odrobinę straszny, odpowiedni na imprezy typu: zjazd czarownic lub rytuały ludzi o „ghotykowym" stylu. Pajęczyny, nietoperze, pająki oraz mnóstwo świeczek oddają nastrój wywołujący na plecach dreszcze. Wspaniały nastrój na niezapomniana imprezę!


STYL BAHAMY także często towarzyszy z zabawach sylwestrowych. Pozwala zapomnieć o chłodzie i śniegu za oknem. Przypomina wymarzone Wyspy Karaibskie, które wprawiają imprezę w wspaniały nastrój. Charakterystyczne cechy stylu Bahama to dodatki z trzciny, morska atmosfera i tańce hula. Jako przekąski można podać soczyste owoce w specjalnej skórce od kokosa lub egzotyczne napoje z fantazyjnymi słomkami.

Istnieją także imprezy bez specjalnego stylu, w których liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Często takie imprezy to spotkania małej grupki przyjaciół, których każda okazja jest wspaniałą imprezą. Panuje tam miła i przyjazna atmosfera. Może takie imprezy nie są bardzo oryginalne, ale na pewno niezapomniane przez gości i oczywiście przez Ciebie. Jako przekąski można przygotować ciastka, napoje owocowe i mnóstwo cukierków. Ważne jest także to, że bardzo łatwo po takiej imprezie… posprzątać!

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI