KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

5

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

TRZY RZECZY, KTÓRYCH NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ NA TWOJEJ SYLWESRTOWEJ IMPREZIE

Ważne tematy:

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się 24 grudnia, w Wigilię. Siadamy wtedy całą rodziną przy stole, aby cieszyć się z narodzin Jezusa,Polecamy!!! Świąteczne potrawy (2)

Barszcz czerwony, kluski z makiem, kutia, kompot z suszonych owoców.

Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii (2)

Anglicy już w połowie listopada zaczynają świąteczne przygotowania. Zaczynają od kupowania gwiazdkowych prezentów dla rodziny i znajomych,


Sylwestrowe szaleństwo

Już wkrótce czeka nas wielkie przygotowanie do, przez wszystkich oczekiwanego, Sylwestra. Każda dziewczyna ma wtedy okazję zabłysnąć, ale przede wszystkim… dobrze się bawić!


Trzy rzeczy, których nie może zabraknąć na sylwestrowej imprezie

Muzyka, przekąski, atrakcje,

O nas dla nas

Coś o sporcie i samochodach

Problem mojego życia

Wszyscy mamy jakieś problemy. Możemy się z nimi zwrócić do rodziny, przyjaciół lub specjalistów. Czasami pomoc innych jest niezbędna.

Leniwy jak leniwiec

Dwa leniwce wiszą na gałęzi. Jeden z nich się ruszył, a drugi powiedział:
- Zenek, coś ty taki nerwowy?!
1. Niektórzy uważają, że nie ma imprezy bez dobrej muzyki. Nieważne, czy sprzęt muzyczny jest duży czy mały, drogocenny czy po prostu praktyczny. Ważne, aby miał duże głośniki i ogromną skalę głośności. Radio, wieża, lub muzyka puszczona na komputerze uratują  nawet najnudniejszą zabawę. Jednak jest pewien warunek. Tam gdzie jest muzyka, tam musi być pewna odważna osoba, która włączy wszystkich w wir zabawy sylwestrowej!

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

2. Przekąski to także dla niektórych wielki atut na imprezie. Pozwalają zatrzymać niektórych gości-żarłoczków na nudnej zabawie. Nieważne czy są słone czy słodkie, czy i takie i takie. Wskazane jest, aby dało się je jeść lub pić na stojąco. Jednak jeśli decydujesz się na jedzenie, musisz kupić i picie. A więc warto zaopatrzyć się w dużo ręczników papierowych, ponieważ jedynie na imprezie sztywniaków nie zdarzają się wypadki, lub jak ktoś woli - wpadki. Uwaga: dodatkową atrakcją jest przyozdobienie potraw.

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

3. Sylwester to idealna okazja, aby imprezę wzbogacić w atrakcje. Dodatkowo, zdziwią i zaszokują gości, więc zabawa na całego! Ty urośniesz w oczach kolegów i znajomych, a oni będą doskonale się bawić. Sztuczne ognie, zimne ognie, fajerwerki, to wszystko co upiększa i sprawia, że impreza staje się jeszcze bardziej niesamowita i oryginalna.


Ewa Korybska, kl. 5 e

    Miliony osób powitały w nocy z niedzieli na poniedziałek 2007 rok na ulicach miast całego świata. W wielu miastach Europy wielkie koncerty i pokazy fajerwerków odbyły się przy niemal wiosennej pogodzie.. Na nowojorskim Times Square w sylwestrową noc zrzucono 3,5 tony confetti!!!
Podświetlana, diamentowa kula, uświetniła zabawę na  Times Square. Opuszczona z dachu jednego z budynków, wraz z wybiciem północy wyświetliła nową datę.
    Kilkaset tysięcy osób witało Nowy Rok na Polach Elizejskich w Paryżu, ale w Nantes na zachodzie około 500-600 osób nie było zadowolone z upływu czasu, i było przeciw 2007 r. 
    Ponad milion osób przywitało Nowy Rok na największej sylwestrowej zabawie pod gołym niebem w Niemczech, zorganizowanej po raz dwunasty pod Bramą Brandenburską w Berlinie.
    W Wielkiej Brytanii z powodu niesprzyjającej pogody w wielu miastach na północnym zachodzie kraju odwołano noworoczne zabawy pod gołym niebem, ale w Londynie jak co roku odbył się wielki pokaz sztucznych ogni.
    Mieszkańcy wysp Kiribati (na Oceanie spokojnym), jako pierwsi przywitali 2007 rok- już w niedzielę o godz. 13.00 (naszego czasu).

Na podstawie wiadomości z Internetu napisała Małgosia Gdak, kl.Ve