KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

5

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

O nas dla nas

Ważne tematy:

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się 24 grudnia, w Wigilię. Siadamy wtedy całą rodziną przy stole, aby cieszyć się z narodzin Jezusa,Polecamy!!! Świąteczne potrawy (2)

Barszcz czerwony, kluski z makiem, kutia, kompot z suszonych owoców.

Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii (2)

Anglicy już w połowie listopada zaczynają świąteczne przygotowania. Zaczynają od kupowania gwiazdkowych prezentów dla rodziny i znajomych,


Sylwestrowe szaleństwo

Już wkrótce czeka nas wielkie przygotowanie do, przez wszystkich oczekiwanego, Sylwestra. Każda dziewczyna ma wtedy okazję zabłysnąć, ale przede wszystkim… dobrze się bawić!


Trzy rzeczy, których nie może zabraknąć na sylwestrowej imprezie

Muzyka, przekąski, atrakcje,

O nas dla nas

Coś o sporcie i samochodach

Problem mojego życia

Wszyscy mamy jakieś problemy. Możemy się z nimi zwrócić do rodziny, przyjaciół lub specjalistów. Czasami pomoc innych jest niezbędna.

Leniwy jak leniwiec

Dwa leniwce wiszą na gałęzi. Jeden z nich się ruszył, a drugi powiedział:
- Zenek, coś ty taki nerwowy?!
Cannavao piłkarzem roku
Kapitan reprezentacji Włoch, reprezentacji która wywalczyła w tym roku puchar na mundialu, został wybrany na piłkarza roku 2006. Jest to następna tegoroczna nagroda 33-latka po tym, jak zwyciężył w plebiscycie France Football.

ARCHIWUM

PŚ: pierwszy raz Mancuso, groźny wypadek
Amerykanka Julia Mancuso osiągnęła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Wygrała  ona w zjeździe na trasie we francuskim Val d'Isere.

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Futra, futerka…
Jeśli nigdy dotąd nie miałaś futra, to jest sezon, aby znalazło się w twojej szafie. Moda futrzana nigdy dotąd nie była rozpowszechniona na taką skalę. Projektanci mają obsesję na ich punkcie i włączają je do niemal każdej swojej kolekcji. Możemy się tylko cieszyć - tej zimy będziemy nie tylko modne i eleganckie, ale i nie zmarzniemy. Futra dostępne są w różnych kolorach i fasonach. Na pewno nie są nudne. A przede wszystkim bardzo ciepłe!

Gazetka nr 7 DBI

Hmm… Gdy zobaczysz ten znaczek na atrapie jakiegoś samochodu, będziesz musiał zachować to w tajemnicy….
….  Ale tego nie da się zachować tylko dla siebie!!! To super bryka która konkuruje z takimi wozami jak Porsche 911,  Lamborghini Murcielago, Galardo, a nawet Ford GT-40!!!

     Nissan Skyline r-34 GT-R v-spec II (pełna nazwa) to auto za spore pieniądze… Ma tył napęd i 350 KM dzięki czemu jest najbardziej poszukiwanym samochodem do driftu (kontrolowana jazda bokiem).
     Do setki rozpędza się w ok.4 s. a jego prędkość maksymalna to 290 km/h ale dla Nissana nie jest to zadowalający wynik. Bardzo dużo jest przypadków tuningowania tej fury i wychodzi to całkiem fajnie…

Bardzo lubię Nissana Skyline, bo jest to super bryka!!!