KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

5

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Problem mojego życia

               
     Wszyscy mamy jakieś problemy. Możemy się z nimi zwrócić do rodziny, przyjaciół lub specjalistów. Czasami pomoc innych jest niezbędna.

    Sądzę, że nie ma świecie człowieka, który jest ze wszystkiego zadowolony. Każdy ma jakiś problem, który go niepokoi. Moim największym problemem jest lenistwo. Bardzo nie chce mi się robić wielu rzeczy. Często nie mam ochoty odrabiać lekcji, uczyć się albo poczytać książki, ale wiem, że to nie jest dobre. Próbuję pokonać mój problem i nie leniuchować, tylko pracować, a nawet pomagać mamie w sprzątaniu, czy gotowaniu obiadu dla całej rodziny. Czasem jednak moje lenistwo zwycięża. Wtedy najczęściej dzieje się coś złego, na przykład otrzymuję złą ocenę w szkole. Wiem, że to moja wina i że sprawiam tym przykrość moim rodzicom. Tak się zdarzyło już wiele razy. Zawsze po czymś takim jest mi bardzo przykro i wtedy obiecuję sobie, że więcej tego nie zrobię, ale za jakiś czas znowu historia się powtarza. Ja jednak nie poddaję się. Wierzę, że w końcu mi się uda, że nie zapomnę o swoim postanowieniu i

Ważne tematy:

Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się 24 grudnia, w Wigilię. Siadamy wtedy całą rodziną przy stole, aby cieszyć się z narodzin Jezusa,Polecamy!!! Świąteczne potrawy (2)

Barszcz czerwony, kluski z makiem, kutia, kompot z suszonych owoców.

Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii (2)

Anglicy już w połowie listopada zaczynają świąteczne przygotowania. Zaczynają od kupowania gwiazdkowych prezentów dla rodziny i znajomych,


Sylwestrowe szaleństwo

Już wkrótce czeka nas wielkie przygotowanie do, przez wszystkich oczekiwanego, Sylwestra. Każda dziewczyna ma wtedy okazję zabłysnąć, ale przede wszystkim… dobrze się bawić!


Trzy rzeczy, których nie może zabraknąć na sylwestrowej imprezie

Muzyka, przekąski, atrakcje,

O nas dla nas

Coś o sporcie i samochodach

Problem mojego życia

Wszyscy mamy jakieś problemy. Możemy się z nimi zwrócić do rodziny, przyjaciół lub specjalistów. Czasami pomoc innych jest niezbędna.

Leniwy jak leniwiec

Dwa leniwce wiszą na gałęzi. Jeden z nich się ruszył, a drugi powiedział:
- Zenek, coś ty taki nerwowy?!ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

pokonam mój największy problem.
    Być może dla niektórych problem, który opisałem może wydawać się śmieszny, lecz dla mnie jest ważny. Sądzę, że jedynym sposobem jego rozwiązania jest ciągła praca nad sobą. Bardzo potrzebna jest też pomoc innych ludzi, szczególnie rodziny. Mnie w pokonaniu mojego lenistwa pomagają rodzice. Zawsze wiem, że przypomną mi dlaczego muszę pokonywać lenistwo i pracować. Powiedzą z jakiego powodu warto się postarać i o co tak naprawdę walczę. Tu przecież chodzi o całe moje życie.

Michał Krzyżak, kl, V e