KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

6

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Dekalog narciarza i snowboardzisty

Ważne tematy:

Już wkrótce ferie zimowe

Ważne dla tych, którzy jeżdżą na nartach i nie tylko!


Dekalog narciarza

Każdy narciarz lub snowboardzista powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

Narciarzu pamiętaj !!!

Dbając o własne bezpieczeństwo, dbasz o bezpieczeństwo innych.

Trudno jest pozbierać zęby, jak się ma połamane ręce.

Zakopane

Piwniczna Zdrój


Ustrzyki Dolne

Szczawnica

Zuberec

Majowy kwiat

Był najpiękniejszy miesiąc w roku-  maj. Księżniczka Maj, córka króla Kadamosa i królowej Trynidy, miała urodziny. Przyjęcie było bardzo huczne, księżniczka i wszyscy goście bawili się wspaniale.

Nasze pasje -konie


Rodzinny horror

Grudzień to czas świątecznych przygotowań. Z niecierpliwością czekamy na Mikołajki, Wigilię, czy Sylwestra. Może z powodu lubienia świątecznej atmosfery, spędzania czasu z rodziną, a może oczekiwania na  mniej, lub bardzej duże prezenty. O, tak... prezenty.

Wzgląd na inne osoby
Każdy narciarz lub snowboardzista powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

Panowanie nad szybkością
Narciarz lub snowboardzista może zjeżdżać z szybkością stosowną do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy oraz pogody.

Wybór kierunku jazdy
Znajdujący się na stoku narciarz lub snowboardzista, który, ze względu na lepszą widoczność z góry, dysponuje większą możliwością wyboru trasy jazdy, musi wybrać taki tor, aby uniknąć zderzenia z narciarzem znajdującym się poniżej na stoku.

Wyprzedzanie
Wyprzedzanie może następować zarówno po stronie prawej, jak i lewej, lecz w takiej odległości, która pozwoli uniknąć potrącenia wyprzedzanego.

Przejazd i krzyżowanie torów jazdy
Narciarz lub snowboardzista, który przystępuje do zjazdu na trasie lub pólku narciarskim, powinien sprawdzić, patrząc w górę i w dół, czy nie spowoduje niebezpieczeństwa dla siebie i innych. To samo obowiązuje go przy każdym ruszaniu z miejsca po chwilowym zatrzymaniu.

Zatrzymanie się
Tylko w razie absolutnej konieczności narciarz lub snowboardzista może zatrzymać się na trasie zjazdu. Należy uważać zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach      o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku narciarz lub snowboardzista powinien usunąć się z toru jazdy tak szybko, jak jest to możliwe.

Podchodzenie
Narciarz lub snowboardzista powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności powinien zupełnie z niej zejść. To samo zachowanie obowiązuje przy schodzeniu w dół.

Stosowanie się do znaków narciarskich
Każdy narciarz i snowboardzista winien stosować się do znaków narciarskich, ustawionych na trasach.

Wypadki
W razie powstania wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu, powinien udzielić poszkodowanym pomocy.

Stwierdzenie tożsamości
Każda osoba biorąca udział w wypadku lub będąca jego świadkiem, jest zobowiązana podać swoje dane osobowe.ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI