KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

6

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

ZAKOPANE

Ważne tematy:

Już wkrótce ferie zimowe

Ważne dla tych, którzy jeżdżą na nartach i nie tylko!


Dekalog narciarza

Każdy narciarz lub snowboardzista powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

Narciarzu pamiętaj !!!

Dbając o własne bezpieczeństwo, dbasz o bezpieczeństwo innych.

Trudno jest pozbierać zęby, jak się ma połamane ręce.

Zakopane

Piwniczna Zdrój


Ustrzyki Dolne

Szczawnica

Zuberec

Majowy kwiat

Był najpiękniejszy miesiąc w roku-  maj. Księżniczka Maj, córka króla Kadamosa i królowej Trynidy, miała urodziny. Przyjęcie było bardzo huczne, księżniczka i wszyscy goście bawili się wspaniale.

Nasze pasje -konie


Rodzinny horror

Grudzień to czas świątecznych przygotowań. Z niecierpliwością czekamy na Mikołajki, Wigilię, czy Sylwestra. Może z powodu lubienia świątecznej atmosfery, spędzania czasu z rodziną, a może oczekiwania na  mniej, lub bardzej duże prezenty. O, tak... prezenty.

Wyciągi narciarskie

    Butorowy Wierch (1160m npm) jest najwyższym wzniesieniem Pasama Gubałowskiego. Znajdujące się tutaj dwa wyciągi orczykowe oraz kolej krzesełkowa, narciarskie szlaki biegowe stanowią wspaniałe miejsce do wypoczynku i relaksu

    Gubałówka (1123mn.p.m.) jest najbardziej popularną częścią Pasma Gubałowskiego. Będąc w Zakopanem trzeba koniecznie wjechać koleją linowo-terenową na Gubałówkę, skąd można podziwiać panoramę Tatr oraz doskonale widoczne położone u stóp Zakopane. Oświetlone stoki więc jazda do późnych godzin wieczornych.

Kasprowy Wierch to narciarska góra Polski, o wysokości 1987m n.p.m. Znakomite możliwości do uprawiania jednych z najpiękniejszych sportów, narciarstwa i snowboardu. Oprócz kolei kabinowej funkcjonującej przez cały rok do dyspozycji głównie narciarzy są dwie koleje krzesełkowe w kotle Goryczkowym i Gąsienicowym,

Nosal (1206m n.p.m.) Cały kompleks składa się z 9-ciu wyciągów. Ośmiu orczyków i trasach o różnej trudności. Wyciąg krzesełkowy o długości 650 m posiada trasę dla zaawansowanych narciarzy. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu, serwis narciarski, szkoła narciarska oraz karczma regionalna. 

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

Polana Szymoszkowa cieszy dużym zainteresowaniem głownie z powodu doskonałego naśnieżania, łatwego dojazdu z centrum Zakopanego oraz dwóch kolejek krzesełkowych. Możliwość jazdy po zmroku. Wyciągi znajdują się w sąsiedztwie Hotelu Kasprowy,


Atutem tych stoków narciarskich niewątpliwie jest ich położenie. Są to stoki stosunkowo łatwe. Jeśli tylko są chętni, funkcjonują z reguły od 9.00 do ostatniego zjeżdżającego. Kozieniec doskonały jest do nauki jazdy.   Bardziej ambitni narciarze po rozgrzewce mogą się udać na Nosal który jest niedaleko. 

Ewa Korybska, Małgorzata Łazuka, kl. Ve