KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

6

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

PIWNICZNA ZDRÓJ

Ważne tematy:

Już wkrótce ferie zimowe

Ważne dla tych, którzy jeżdżą na nartach i nie tylko!


Dekalog narciarza

Każdy narciarz lub snowboardzista powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

Narciarzu pamiętaj !!!

Dbając o własne bezpieczeństwo, dbasz o bezpieczeństwo innych.

Trudno jest pozbierać zęby, jak się ma połamane ręce.

Zakopane

Piwniczna Zdrój


Ustrzyki Dolne

Szczawnica

Zuberec

Majowy kwiat

Był najpiękniejszy miesiąc w roku-  maj. Księżniczka Maj, córka króla Kadamosa i królowej Trynidy, miała urodziny. Przyjęcie było bardzo huczne, księżniczka i wszyscy goście bawili się wspaniale.

Nasze pasje -konie


Rodzinny horror

Grudzień to czas świątecznych przygotowań. Z niecierpliwością czekamy na Mikołajki, Wigilię, czy Sylwestra. Może z powodu lubienia świątecznej atmosfery, spędzania czasu z rodziną, a może oczekiwania na  mniej, lub bardzej duże prezenty. O, tak... prezenty.

    Piwniczna leży w południowej części województwa małopolskiego, w powiecie nowosądeckim, w strefie przygranicznej polsko-słowackiej, w Beskidzie Sądeckim, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. To wspaniałe miejsce do wypoczynku w ferie, ponieważ znajduje się tam wiele stoków narciarskich oraz snowbordowych. Można tam nie tylko uprawiać sporty, ale też chodzić do baru, wdychać świeże, górskie powietrze.
    Bogactwo walorów naturalnych, różnorodność kulturowa, dobra dostępność komunikacyjna sprawiają, że teren Gminy Piwniczna jest chętnie odwiedzany przez turystów. Znaczne urozmaicenie rzeźby, bogactwo przyrody oraz fakt, iż Beskid Sądecki należy do gór średnich- łatwo dostępnych dla przeciętnego turysty - zdecydowały o rozwoju turystyki kwalifikowanej.  Zimą najbardziej popularne jest oczywiście narciarstwo oraz snowboard   a także nieco elitarne - ale coraz modniejsze - tzw. "sporty ekstremalne". Nowością sezonu zimowego 97/98 były dwuosobowe skutery śnieżne. Liczne zabytki (budownictwo cerkiewne, kirkut, kapliczki), bogata historia regionu sprawiają, że na terenach gminy rozwija się turystyka krajoznawcza. Możliwości poznania uroków przyrody i zabytków kultury łączą się tu z możliwościami aktywnego wypoczynku, co powoduje napływ masowego i zorganizowanego ruchu turystycznego (wycieczki szkolne i zakładowe, kolonie letnie, obozy sportowe, rajdy górskie itp.). Według nas Piwniczna Zdrój to doskonałe miejsce na  zimowy wypoczynek,

Natalia Sekuła, Ola Kuchnicka, kl V e

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

    Na nadchodzące ferie polecam Wam wizytę w miejscowości Piwniczna Zdrój. Położona jest ona w malowniczej Dolinie Popradu. Miejscowość posiada źródła mineralne, czyste powietrze i podgórski klimat. Dodatkową atrakcją jest bliskie przejście graniczne prowadzące niedaleko do Tatr Wysokich. W pobliżu znajdują się także rezerwaty przyrody.
    W mieście
Piwniczna Zdrój znaleźć można pokoje gościnne 2,3,4- osobowe. W pobliskich pensjonatach są one zwykle wyposażone w łazienkę z prysznicem i dobrze wyposażoną kuchnią. Cena za nocleg wynosi ok. 20zł od osoby za dobę.
    W pobliżu jest wiele stacji narciarskich między innymi: Wierchomla (ok. 5 km), Sucha Dolina, Rytro ( ok. 7 km) i Kokoszka( ok. 3 km). Stacje dysponują dużą ilością wyciągów i punktami gastronomicznymi,

                            Marta Basznianin, kl. IV c