KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

6

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Majowy kwiat

Ważne tematy:

Już wkrótce ferie zimowe

Ważne dla tych, którzy jeżdżą na nartach i nie tylko!


Dekalog narciarza

Każdy narciarz lub snowboardzista powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

Narciarzu pamiętaj !!!

Dbając o własne bezpieczeństwo, dbasz o bezpieczeństwo innych.

Trudno jest pozbierać zęby, jak się ma połamane ręce.

Zakopane

Piwniczna Zdrój


Ustrzyki Dolne

Szczawnica

Zuberec

Majowy kwiat

Był najpiękniejszy miesiąc w roku-  maj. Księżniczka Maj, córka króla Kadamosa i królowej Trynidy, miała urodziny. Przyjęcie było bardzo huczne, księżniczka i wszyscy goście bawili się wspaniale.

Nasze pasje -konie


Rodzinny horror

Grudzień to czas świątecznych przygotowań. Z niecierpliwością czekamy na Mikołajki, Wigilię, czy Sylwestra. Może z powodu lubienia świątecznej atmosfery, spędzania czasu z rodziną, a może oczekiwania na  mniej, lub bardzej duże prezenty. O, tak... prezenty.

        Był najpiękniejszy miesiąc w roku-  maj. Księżniczka Maj, córka króla Kadamosa i królowej Trynidy, miała urodziny. Przyjęcie było bardzo huczne, księżniczka i wszyscy goście bawili się wspaniale.
    W pewnym momencie król oświadczył:
- Moja córka, ma już 14 lat. Świadczy to o tym, iż jest już dorosłym członkiem rodziny królewskiej, więc otrzymuje ten oto pierścień- pamiątkę rodzinną, z najprawdziwszym brylantem i czerwonym koralikiem w środku.

    Król Kadamos wyjął z granatowego pudełeczka pierścień i włożył na palec księżniczce. Maja była tak podekscytowana, że powiedziała tylko dziękuję i szeroko uśmiechnęła się. Po paru minutach księżniczka wyszła do pięknego, kwiecistego ogrodu i usiadła na swojej ulubionej ławce, którą osłaniał cień lipy. Bardzo często tam przebywała i rozmyślała o różnych rzeczach,
    Minęło kilka dni i okazało się, że królowa Trynida poważnie zachorowała. Gdy Maja się o tym dowiedziała, natychmiast pobiegła do ogrodu. Położyła się na ławce i zasnęła. Jej palec była bardzo chudziutki i śliski, dlatego pierścionek który otrzymała na urodziny, zsunął się jej, i upadł na ziemię. Gdy księżniczka wstała, zadeptała pantofelkiem pierścionek. Maja była tak zakłopotana i zmartwiona, że nie zauważyła tego. Królowa bardzo cierpiała, a całe królestwo zamartwiało się jej chorobą. Pewnego ranka, gdy Maja chciała wejść do sypialni mamy, lekarz który się nią opiekował, oznajmił:
- Droga księżniczko, jak już wiesz twoja mama była poważnie chora. Wiem, że jesteś jeszcze bardzo młoda, ale musisz o tym wiedzieć... dziś rano twoja mama umarła...
   Lekarz poczuł się bardzo niezręcznie. Księżniczka ze łzami w oczach uciekła do swojego zakątka. Usiadła na ławce, a jej łzy polały się na ziemię, w tym samym miejscu, w którym upadł jej pierścionek. Wtem ujrzała, że nie ma na dłoni swego ulubionego pierścionka, więc jej łez zaczęło przybywać. Gdy Maja uspokoiła się, ujrzała wielką jasność. Po chwili okazało się, że była to najpiękniejsza, najbardziej pomocna bogini nowości- Tulisa. Uspokoiła księżniczkę i powiedziała jej, że mama patrzy na nią z góry, i jest bardzo szczęśliwa z takiej córki. Po tych słowach Maja zaczęła być bardziej pewna, i na jej twarzy pojawił się uśmiech. Nagle z ziemi wyrósł piękny kwiat, z błyszczącymi się jak brylanty płatkami, i zieloną łodygą.
- Ten kwiat powstał z twojego szczęścia- pierścionka i smutku- łez. Jest to prezent od twojej mamy.-powiedziała ze spokojem Tulisa.
    Maja popatrzyła się w niebo, a słońce zaczęło mocniej świecić.
    Gdy odbywał się pogrzeb królowej Trynidy, księżniczka wyrwała z ziemi cudowny kwiat, któremu nadała imię Tulipan i położyła na sercu mamy.
    Minął rok, a całe królestwo nie mogło zapomnieć o pięknej, zawsze uśmiechniętej królowej. Nastał maj. Księżniczka zauważyła, że z ziemi wyrastają kolejne Tulipany. Gdy jeden z nich wykopała, zauważyła, że mają cebulki, przypominające jej pierścionek. Dzięki wiedzy ogrodników a także swoich pomysłów, poznała tajemnice rozmnażania tych cudownych kwiatów.
    Tak oto narodził się kwiat o czerwonych, lśniących płatkach i żółtych pręcikach zwany Tulipanem. Jest to kwiat uczuć, ponieważ powstał z miłości i radości, oraz smutku.


Małgosia Gdak, kl.Ve


ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI