KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

6

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

RODZINNY HORROR

Ważne tematy:

Już wkrótce ferie zimowe

Ważne dla tych, którzy jeżdżą na nartach i nie tylko!


Dekalog narciarza

Każdy narciarz lub snowboardzista powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla innej osoby i nie powodować żadnej szkody.

Narciarzu pamiętaj !!!

Dbając o własne bezpieczeństwo, dbasz o bezpieczeństwo innych.

Trudno jest pozbierać zęby, jak się ma połamane ręce.

Zakopane

Piwniczna Zdrój


Ustrzyki Dolne

Szczawnica

Zuberec

Majowy kwiat

Był najpiękniejszy miesiąc w roku-  maj. Księżniczka Maj, córka króla Kadamosa i królowej Trynidy, miała urodziny. Przyjęcie było bardzo huczne, księżniczka i wszyscy goście bawili się wspaniale.

Nasze pasje -konie


Rodzinny horror

Grudzień to czas świątecznych przygotowań. Z niecierpliwością czekamy na Mikołajki, Wigilię, czy Sylwestra. Może z powodu lubienia świątecznej atmosfery, spędzania czasu z rodziną, a może oczekiwania na  mniej, lub bardzej duże prezenty. O, tak... prezenty.

    Grudzień to czas świątecznych przygotowań. Z niecierpliwością czekamy na Mikołajki, Wigilię, czy Sylwestra. Może z powodu lubienia świątecznej atmosfery, spędzania czasu z rodziną, a może oczekiwania na  mniej lub większe prezenty. O, tak... prezenty. Coś, co lubimy najbardziej ze wszystkich świąt rodzinnych. O, przepraszam, czy dobrze napisałam? Rodzina? Ciocia Krysia całująca nas za każdym razem w policzek, wujek opowiadający żarty, których nikt nie rozumie, w końcu, nieznośne rodzeństwo cioteczne, które staje ci na głowie, abyś pobawił się z nimi w berka. No, nie brzmi najlepiej... Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się  na zdjęciu, ale kto wie jak jest naprawdę?
  Skoro zaczęłam już tak kontrowersyjny temat, nieco go rozwinę. Dla wielu z nas rodzina to stado wilkołaków, których trzeba się bać. A to nieprawda. Często rodzina to nasz jedyny przyjaciel, do którego mamy zaufanie. Z rodziną można spędzić naprawdę wspaniałe chwile, które zapadają głęboko i w pamięci, i w sercu. Można być także dumny z „naszego ludzkiego stada". Jeśli porozmawiasz chwilę z babcią lub zapytasz dziadka, możesz się dowiedzieć, że twój pra- dziadek był posłem, a pra- babcia w młodości założyła zespół rockowy. Wszystko jest możliwe. Ważne, aby mieć do rodziny odpowiednie podejście. Niestety, w rodzinie zdarzają się sprzeczki i kłótnie. Ja Wam doradzę, jak tego uniknąć.
    ACH, CI RODZICE. Są niczym policjanci broniący prawa i pilnujący... nas. Często mają prawdziwe urwanie głowy. Obowiązki, praca..., a nawet czas, żeby nas przytulić. Przez swoje zakazy wzburzają w dzieciach wulkany gniewu i nienawiści. Jednak oni chcą dobrze. Pamiętaj jednak, aby nie nadużywać ich zaufania.
UWAGA: RODZEŃSTWO. Pewnie teraz myślicie, że czytacie  prawdziwy horror. W pełni się z Wami zgadzam. Rodzeństwo to naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Ani to z bratem, ani z siostrą nie dogadasz się bez pójścia na kompromis. Pamiętaj: z rodzeństwem różnie bywa. Życie w rodzinie bywa trudne, zwłaszcza gdy rodzeństwo jest liczne. W takich wypadkach przydaje się cierpliwość, odrobina poświęcenia, szybki refleks, a także umiejętność uśmiechania się (przydatne w rozładowaniu napięcia). Jednak, gdy masz rodzeństwo, nadopiekuńczość rodziców nie skupia się tylko na tobie.
   
DZADKOWIE? DLA MNIE BOMBA! To te osoby, które zawsze chętnie nas wysłuchają, dadzą coś słodkiego na pocieszenie i... obronią nas w razie awantury z rodzicami. Na nich można zawsze polegać. Chwalą nas na każdym kroku. Potrafią nas rozśmieszyć, doradzić (sami mają sporo doświadczenia) oraz rozbudzić w nas pewne zainteresowania. Czy nie fajnie byłoby pojechać z dziadkiem na ryby, a z babcią śmiać się do rozpuku przed telewizorem. Niektórzy dziadkowie tacy są, niektórzy nie. Czasami potrafią być nadopiekuńczy, ale przecież jesteśmy ich skarbami...
   
NADCHODZI TAJFUN... CZYLI RODZEŃSTWO CIOTECZNE. Najbardziej nie znosisz tego, że młodsze rodzeństwo chodzi wszędzie za Tobą, krzyczy i przeszkadza? Witaj w klubie! To zmora, (szczególnie młodsza) wszystkich przyjęć i imprez. Ale... rodzeństwo może być pożyteczne. Jeśli na przykład mama nie pozwala zjeść Ci kolejnego tuzina ciasteczek, wyślij młodsze rodzeństwo cioteczne, a ono przyniesie Ci tort i kilka cukierków (mama myśli, że to dla nich). W dowód wdzięczności pobaw się w nimi w chowanego... tylko nie próbuj ich szukać!
   „KOCHANIE, ALE WYROSŁAŚ" CZYLI JAK SPROSTAĆ CIOCI I WUJKOWI. Z jednej strony ich kochamy, z drugiej nienawidzimy. Z jednej strony kłania ci się  gadatliwa ciocia, z drugiej śmieszny aż do przesady wujek. Jeśli masz to szczęście, że twoi wujkowie i ciocie są fajni, pielę

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI