KURIER 21

ROK SZKOLNY 2006/2007

7

Szkoła Podstawowa nr 21
im. Królowej Jadwigi w Lublinie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
2007

Ważne tematy:

Dzień Bezpiecznego Internetu 2007

6 lutego 2007 roku w całej Europie - i po raz trzeci w Polsce - będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu.


O czym warto pamiętać

Unikaj podawania swoich danych osobowych, takich jak prawdziwe imię, nazwisko, adres, numer telefonu, numer lub adres szkoły.

Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

Jedenaście wskazówek dla rodziców, nauczycieli i uczniów.

Osiem zasad internetowych (2)

Coś dla rodziców

10 rzeczy, których można nauczyć dziecko, aby było bezpieczniejsze w Internecie


Adresy ciekawych stron internetowych    6 lutego 2007 roku w całej Europie - i po raz trzeci w Polsce - będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu przybliżenie młodym internautom zasad korzystania z Internetu oraz zapoznanie ich z występującymi niebezpieczeństwami. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK. Akcję wspiera również Związek Producentów Audio Video. Głównym Partnerem tegorocznego DBI została Fundacja Grupy TP.   
   Najważniejszymi zagadnieniami na zajęciach są: prywatność w sieci, etykieta i obrazy.  Uczniowie szkół uczą się poprzez zabawę i konkursy. Pomagają im w tym internetowe postaci - Sieciaki. Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu polegają na inicjatywach lokalnych organizowanych przez osoby prywatne lub organizacje zainteresowane rozpowszechnianie bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Sponsorzy zachęcają do podjęcia działań promujących temat bezpieczeństwa w Sieci wśród dzieci, młodzieży i rodziców w dowolnej formie: konferencji, wykładów, zajęć warsztatowych, pogadanek, pikników, przedstawień...itp. Wszelkie przedsięwzięcia związane z DBI (Dzień Bezpiecznego Internetu) mogą być realizowane przez cały luty.

DZIEŃ
BEZPIECZNEGO
INTERNETU

ARCHIWUM

Gazetka nr 1

Gazetka nr 2

Gazetka nr 3 ŚWIĘTO SZKOŁY

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Gazetka nr 6

Gazetka nr 7 DBI

Trzy główne zasady:

1. myśl(!),
2. nie działaj na czyjąś szkodę,

3. nie nadużywaj.