8 maja 2001 roku w Szkole Podstawowej nr 21 imienia Królowej Jadwigi w Lublinie odbyły się Dni Kosmosu.  Oto  fotoreportaż.

Dzień kosmosu 2001

          Idea obchodów takiego dnia narodziła się w firmie Lockheed Martin Corporation w USA i zyskała poparcie NASA. Chodzi o upowszechnienie wiedzy na temat dokonań w dziedzinie badań Kosmosu i perspektyw cywilizacyjnych z tym związanych.

W programie zwanym „PODPISY UCZNIÓW W KOSMOSIE (S3) uczestniczą tysiące uczniów na całym świecie (w tym 3 szkoły z Polski).

         W tym roku, po raz pierwszy, w gronie szkół uczestniczących w programie i organizujących Dzień Kosmosu, znalazła się Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

         Z tej okazji, na dzień 8 maja, uczniowie i nauczyciele przygotowali bogaty program okolicznościowy. Zachęcamy do zapoznania się z nim, podobnie jak zachęcamy do zapoznania się z informacjami, jakie można odnaleźć w Internecie: http://www.spaceday.org

    Podpisy znalazły się w kosmosie w czasie lotu promu kosmicznego w dniach od 6 grudnia do 16 grudnia 2001 roku.
Obecnie plakat wisi na honorowym miejscu w szkole wraz z certyfikatem NASA i zdjęciem załogi promu, które je zabrała w kosmos.        

[Start Promu Kosmicznego z podpisami]            [Powrót promu kosmicznego]

Nasi ludzie na Marsie !!!


stat4u  © 1996-2004 Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie
Ostatnia modyfikacja: 5. 01. 2004 r.