W dniu 8 marca 2001 r. w godz. 900-1500 odbyła się szkolna wystawa kaktusów i innych kwiatów doniczkowych. Zaprezentowano różne gatunki gatunki kaktusów i sukulentów. W obrębie kwiatów doniczkowych prym wiodły paprocie, draceny, zielistki, fiołki afrykańskie i sempolie. Ponadto można było oglądać pojedyncze okazy skalatei, szparaga, noliny, krotoria i innych. W traskcie ekspozycji można było zakupić wybrane okazy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różowo kwitnące kaktusy z rodziny Mammillaria.

    W ramach wystawy swoje prace prezentowały dzieci z kółka plastycznego prowadzonego przez p. Marianne Szerement. Pięknie malowane butelki i witraże cieszyły się dużym zainteresowaniem. Niektóre z wystawianych prac zostały zakupione przez zwiedzających.

    Pani Małgorzata Jarosz zorganizowała w klasach VI konkurs na najładniejszą kompozycję kwiatów doniczkowych. Wykonane prace  zostały zaprezentowane i ocenione przez jury. Oceniano dobór roślin, ich wzajemne zależności oraz zdobniczy charakter kompozycji. Najładniejsze prace wykonali: Dawid Myśliwiec (VIb), Magda Janocińska (VI b), Agata Malinowska (VI c), Katarzyna Niećko (VI b), Olga Rodzoś (VI a).

    Od poniedziałku 5.03 przez cały tydzień można było podziwiać ekspozycję najładniejszych plakatów wykonanych przez uczniów klas VI o tematyce związanej z hodowlą roślin pokojowych.

    W czasie trwania wystawy można było zakupić doniczki. ziemię do kwiatów, kerduzyt, środki nawozowe do kwiatów, nasiona roślin ozdobnych i warzyw. Zainteresowani mogli nabyć kartki i ozdoby świąteczne.

    Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostały przeznaczone na rozwój i dalszą działalność kół: plastycznego i ekologicznego.

    Organizatorem wystawy była p. Joanna Sadowska wraz z p. Małgorzatą Jarosz i p. Marianną Szerement.