„Z mitologią i Biblią na ty”

         Dnia 21marca 2002 r w Pierwszy Dzień Wiosny odbył się w naszej szkole Turniej Mitologiczno-Biblijny, w którym aktywnie bawiły się - ucząc klasy piąte. Mogli w nim uczestniczyć wszyscy uczniowie, przewidziano bowiem konkurencje dla dziewięcioosobowych drużyn oraz dla aktywnych kibiców.

          Najciekawszym, a zarazem najzabawniejszym zadaniem konkursowym było ucharakteryzowanie uczniów z drużyn na Adama i Afrodytę, Marię i Józefa oraz inne postaci mitologiczne i biblijne.

Klasy kibicujące swoim zawodnikom bardzo ciekawie się zaprezentowały. Dopingowały przygotowanymi wcześniej hasłami i różnymi wierszykami związanymi tematycznie z  konkursem. Na wyróżnienie zasługuje klasa V c. Wśród kibiców można było odnaleźć Zeusa, nimfy, Heraklesa, Adama czy Ewę – z klasy V a.

         Zabawa przebiegała w bardzo głośnej, wesołej, ale i twórczej atmosferze. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z zakresu mitologii i wspaniałą znajomością Biblii. Wszyscy świetnie się bawili i przestrzegali zasad „fair play”. Wychowawcy klas „ściskali kciuki”, skrupulatnie sprawdzali prace swoich podopiecznych i liczyli punkty.

         Nadszedł w końcu długo oczekiwany moment ogłoszenia wyników. Komisja jury pod przewodnictwem pani dyrektor Grażyny Fijołek, w chwili największego napięcia poinformowała zebranych, iż ........................zwyciężyła klasa V b przyjmując z ogromną radością werdykt. Wybiegli na środek sali i zaśpiewali przygotowaną przez siebie piosenkę. Drugie miejsce zajęła klasa V d i kolejno klasy V c, V e i V a.

            Nad całością turnieju czuwały organizatorki, czyli pani Małgorzata Nowosad i pani Barbara Siejko oraz pani Marzena Jabłońska prowadząca zabawę. Całość zaś uwieńczyły drobne nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz piątki z języka polskiego, historii i religii, dyplomy dla każdej z klas i słodycze dla wszystkich uczestników.