Październik jest miesiącem opieki nad zwierzętami. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele imprez i akcji poświęconych zwierzętom. (obejrzyj zdjęcia)

Członkowie koła ekologicznego przygotowali wystawę zwierząt hodowanych w domach. Można było podziwiać króliki, chomiki, świnki morskie, myszki, rybki, żółwie i piękne ptaki - głownie papugi. Uwagę zwiedzających skupiał ptaszek, który mimo zmiany otoczenia i związanego z nim stresu, przepięknie śpiewał.
Członkowie koła ekologicznego przygotowali wystawę fotograficzną "Moje zwierzątko", gdzie prezentowano zdjęcia swoich ukochanych zwierząt w różnych, często przezabawnych sytuacjach. Drugą wystawą były "Ciekawostki o zwierzętach", gdzie prezentowano były zdjęcia zwierząt egzotycznych oraz ciekawe informacje o ich życiu, zwyczajach, pożywieniu itp.
Odbyła się się loteria fantowa, w której można było wygrać ciekawe drobiazgi: szklane i porcelanowe zwierzątka, kolorowe spinki i broszki w kształcie zwierząt czy plakaty o zwierzętach. Loteria cieszyła się dużym powodzeniem, a wszystkie losy zostały sprzedane w krótkim czasie.
Zorganizowano sklepik, w którym oprócz możliwości zakupu zwierzątka, pokarmu czy różnych akcesoriów można było zasięgnąć porady zaproszonego w tym dniu weterynarza.
W szkolnej bibliotece za zorganizowanej wystawie można obejrzeć, a potem wypożyczyć książki poświęcone zwierzętom.
Joasia i Anetka zbierały do "ptasiej skarbonki" fundusze przeznaczone na zakup karmy dla zwierząt. Razem z zyskiem z loterii uzbierano 160 zł, za które kupiono 60 kg karmy dla zwierząt. Przekazano ją do schroniska dla bezdomnych zwierząt "Dingo" przy ul. Pancerniaków, z którym nasza szkoła utrzymuje kontakt od lat.