27 września w godz. 1700-2000 odbyła się dyskoteka z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Jej organizatorem był nowo utworzony Samorząd Uczniowski, dla którego była to pierwsza akcja. Sekcja dekoracyjno-plastyczna przygotowała plakaty zachęcające uczniów do przyjścia na dyskotekę. Bilety przygotowali i rozprowadzali członkowie sekcji kulturalno-oświatowej. Do różowych biletów dziewczynek (cena 5 zł) dołączony był kupon do głosowania na Najsympatyczniejszego Chłopca Szkoły. Chłopcy mieli zielone bilety w cenie promocyjnej - 3zł. W czasie dyskoteki działał sklepik prowadzony przez członków sekcji kulturalno-oświatowej. Można było kupić napoje, słodycze i chipsy. Przyjmowano też muzyczne dedykacje, które ogłaszał prowadzący dyskotekę DJ. Dziewczęta wrzucały wypełnione kupony do bardzo ładnej skrzynki przygotowanej przez sekcję dekoracyjno-plastyczną. O godz. 1930 ogłoszono wyniki:

Najsympatyczniejszym Chłopcem Szkoły został Paweł Sikora z kl. VI "e". Tuż za nim uplasowali się dwaj chłopcy z kl. V "b": Michał Mozgawa i Maciek Nowosad. Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Żmindzie z kl. VI "c".

Na dyskotece bawiło się126 dziewczyn i 105 chłopców. Przy przebojowej muzyce i efektach świetlnych czas płynął bardzo szybko. O 2000 wiele dzieci z żalem opuszczało salę gimnastyczną.