W listopadzie obchodzimy corocznie Święto Szkoły. W tym roku uczniowie klas IV-VI mogli zaprezentować swoim koleżankom i kolegom swoje talenty biorąc udział w Pierwszym Szkolnym Przeglądzie Twórczości Uczniów „Jadwiga 2003. Prowadziły go przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Katarzyna Ostojewska VI a, Monika Szamańska VI c, Maria Korczyk VI c, Olga Gębka VI c, Bernadeta Skorupa VI c. Mottem całej uroczystości były słowa Celestyna Freineta:  

„Każdy człowiek, gdy tworzy jest szczęśliwy,

radosny i rozwija się (…),

a kiedy współtworzy – otwiera oczy

na niepowtarzalność drugiego człowieka,

docenia go i szanuje (…).”

 

Później nastąpiła prezentacja poszczególnych uczniów, którzy występowali według ustalonej wcześniej kolejności.                                  

 

Lp.

Uczeń

(imię i nazwisko)

Klasa

Rodzaj twórczości

 PREZENTACJE MUZYCZNE

30

zespół instrumentalny

„Drużyna marzeń”:

Patryk Abramek, Kajetan Masiewicz, Maciej Nowosad, Michał Sternik

VI B

V E

gra na instrumentach utwory

„Perfidia”, Blues”

26

Maciej Nowosad, Michał Sternik

VI B

 

gra na keyboard i gitarze

„Dom wschodzącego słońca”

14

Agnieszka Korybska

VI A

gra na keyboard  

S. Majkapar „Etiuda 31 op. 31 nr 6”

9

Anna Nycz

V A

gra na keyboard

„Lambada”, „Samba”

10

Kajetan Masiewicz

V E

gra na keyboard 

„Taniec węgierski”

13

Paweł Machulski

IV A

gra na keyboard

W. A. Mozart „Marsz turecki”

4

Agata Lewandowska

IV D

gra na keyboard

A. M. Klechniowska „Koniki polne”

3

Agnieszka Krzyżak

IV D

gra na keyboard

„Diana”

24

Donald Sadowski

VI D

gra na skrzypcach

„Koncertino”

7

Tomasz Krasucki

V F

gra na flecie

utwór „Czerwone korale”

22

chłopcy (9 osób)

V F

piosenka o coca – coli z puentą na melodię „Morskie opowieści”

20

Agata Starownik

V A

śpiew

piosenka „Staruszek świat”

18

Magdalena Todorowska

IV D

śpiew

piosenka Alicji Janosz „Zmień siebie”

TANIEC, PREZENTACJE SPRAWNOŚCIOWE

17

Weronika Mycek , Katarzyna Wójcik

VI A

taniec nowoczesny z podkładem muzycznym

12

Jagoda Popko, Małgorzata Szczuchniak

V F

taniec nowoczesny z podkładem muzycznym

27

Weronika Tarka

V A

taniec towarzyski - chacha

28

Ada Chudzik, Robert Drozd

IV D

taniec towarzyski – układ

„Samba”

19

Jan Sawicki

VI A

ćwiczenia zręcznościowe

– diabolo

RECYTACJE

29

koło teatralne: Ewa Hatała, Monika Konieczna, Natalia Rakowska, Natalia Sutkowska, Bożena Wrotkowska

V B

przedstawienie na podstawie wiersza „Pchła Szachrajka”

8

Sylwia Martyna

V B

recytacja fr. wiersza

K. I. Gałczyńskiego „Kronika olsztyńska”

15

Ewelina Łojik

V B

recytacja w jęz. rosyjskim

Борис Пастернак „Свидание”

16

Piotr Witkowski

V B

recytacja w jęz. angielskim

„I Saw a Ship A-Sailing”

11

Luiza Kostecka

VI A

recytacja wiersza

Jana Czeczota „Litwinka”

2

Zuzanna Białek

IV D

recytacja wiersza

Jerzego Jesionowskiego „Stopnie”

6

Roksana Ciastuła

IV D

recytacja wiersza

Jana Brzechwy „Na straganie”

5

Katarzyna Gryglicka

IV D

recytacja wiersza

Juliana Tuwima „Cuda i dziwy”

1

Justyna Kijowska

IV D

recytacja wiersza

Juliana Tuwima „Abecadło”

25

Krzysztof Wrotkowski

VI C

recytacja wiersza

ks. Jana Twardowskiego „Sprawiedliwość”

23

Agata Krawiec

VI C

recytacja wiersza

ks. Jana Twardowskiego „Kochanowskiego przekład psalmów”

21

Bożena Wrotkowska

V B

recytacja wiersza

ks. Jana Twardowskiego „Żal”