W piątek 28 listopada w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pierwszacy zostali gościnnie przyjęci przez nasz szkolny chór piosenką pt. „Szkoło, szkoło, jak się masz". Młodszych kolegów powitał uczeń z klasy trzeciej. Po przywitaniu pierwszaków na scenę wszedł pan dyrektor i wygłosił krótkie przemówienie. Następnie został odczytany list do pierwszoklasistów autorstwa Klaudii Sułek i Klaudii Kozak: 

"Od pierwszego września tworzycie wraz z nami wielką, szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien solidnie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka. W codziennej pracy pomogą Wam nauczyciele i rodzice. Również my, starsi koledzy, chętnie podamy wam pomocną dłoń. Będziemy spotykać się szkole podczas pracy i zabawy. Korzystajcie śmiało z naszych dobrych rad i pomocy. Mamy nadzieję, że wśród koleżanek i kolegów odnajdziecie nowych przyjaciół, a każdy dzień spędzony w szkole przyniesie Wam wiele radości. Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i wzorowego pierwszego świadectwa".

Później nastąpił ten długo oczekiwany moment. Pan dyrektor każdego pierwszoklasistę pasował na ucznia specjalnym, ogromnym piórem. Uczniowie otrzymali także legitymacje i tarcze szkolne. Po uroczystości odbył się bal, w którym pomagały starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.

    Od nowa