Bajki napisane przez dzieci dla dzieci „Dzieci piszą bajki” to tytuł książki, której autorami są młodzi debiutanci poniżej 12 roku życia. Książka trafi do rąk czytelników w połowie maja. Publikacja stanowi efekt konkursu pod tym samym tytułem, który w ubiegłym roku zorganizowały wspólnie Program I Polskiego Radia oraz Dom Wydawniczy Bellona. W książce znalazło się 20 bajek – laureatek. Jak poinformowali organizatorzy – ogromna wyobraźnia dzieci, które nadesłały prace na konkurs oraz umiejętność podpatrywania otaczających je zjawisk sprawiły, że przyznanie nagród, a tym samym wybranie bajek do książki, okazało się bardzo trudne. Bajki napisane przez najmłodszych poświęcone są rzeczom niby zwykłym, a tak naprawdę niezwykłym (np. o wtórnym wykorzystaniu traktora, o szkoleniu warzyw). W książce nie znalazła się żadna bajka o królewnach czy smokach, jeśli nie liczyć „Odkrycia Diany” opowiadającej o księżniczce, która miała pryszcze. Autorką wstępu jest Justyna Święcicka, psycholog, autorka książek dla dzieci.
Jury w składzie: Hanna Bielawska–Adamik (Polskie Radio S.A.) - przewodnicząca, Liliana Bardijewska – pisarka, członek zarządu polskiej sekcji IBBY, Maria Korczyńska (miesięcznik „Claudia”), Katarzyna Majgier (Bellona), Emila Stawska (Polskie Radio S.A.) i Justyna Święcicka ( Fundacja ABC XXI) przyznało 3 nagrody regulaminowe, 1 nagrodę specjalną i 6 wyróżnień. Dodatkowo, postanowiono uhonorować 11 bajek, które wyróżniły się swoją konstrukcją, treścią, bądź trudnym do sprecyzowania szczegółem, czyniącym je wyjątkowymi.
Nagrody główne otrzymali: Paweł Korcz za „Bajkę o zielonej miseczce”, Kornelia Jankowska za „Podróż tęczy” i Magda Rzeźnik (nasza absolwentka z ubiegłego roku) za „Obcęgi”. W książce znalazło się także wyróżnione opowiadanie Bożeny Wrotkowskiej z klasy VI b.
Nagroda specjalna konkursu „Dzieci piszą bajki” przypadła dzieciom ze Świetlicy Terapeutycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łochowie za pomysł bajki „Świerszczykowe skrzypeczki”.