W dniu 17 marca odbyła się kolejna edycja konkursu interdyscyplinarnego dla klas IV  "Gżegżółki w Europie". Jego organizatorkami były:

p. Małgorzata Nowosad (j. polski)

p. Elżbieta Perkowska - Gawlik (j. angielski)

p. Agnieszka Korczyk (w-f)

W jury zasiedli wychowawcy klas pod przewodnictwem p. Ewy Kołodziejczyk. Uczniowie klas IV wybrali ze swojego grona 8-osobowe drużyny (4 chłopców i 4 dziewczynki), które rywalizowały ze sobą w 6 konkurencjach. Każda klasa wybrała sobie państwo Unii Europejskiej, którego barwy reprezentowała.

IV "a" - Francja

IV "b" - Irlandia

IV "c" - Włochy

IV "d" - Grecja

IV "e" - Czechy

Z zakresu języka polskiego uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z trudnością ortograficzną, uzupełniali luki w związkach wyrazowych oraz w dyktandzie. Jeżeli chodzi o język angielski to należało znać nazwy kolorów, dni tygodnia i liczby. Każde zadanie poprzedzone było konkurencją sportową np. rzut woreczkiem do celu, kozłowanie piłką, przewrót w przód czy przechodzenie przez szarfę. Kibice mieli za zadanie dopingować swoje drużyny. Dzieci przygotowały okrzyki, transparenty zachęcające do nauki języka angielskiego i ortografii, jednakowe elementy stroju, maskotki, balony, pompony itp. Jury bacznie obserwowało zmagania drużyn oraz kibicowanie i po każdej konkurencji przydzielało punkty zgodnie z regulaminem. Oto wyniki turnieju:

I miejsce

IV C

II miejsce

IV A

III miejsce

IV D

IV miejsce

IV E

V miejsce

IV B

 

    Od nowa