[powrót]

18 marca 2000 r. o godz. 1100 odbyła się w lubelskiej Archikatedrze uroczysta Eucharystia. Sprawował ją w intencji naszej szkoły ks. Mariusz Małkiewicz SAC. Uczestnikami byli nauczyciele, pracownicy administracyjni oraz uczniowie, którzy przyjechali prosto ze szkoły specjalnie w tym celu podstawionymi autobusami MPK. Przybyło również wielu rodziców, tak że główna nawa świątyni była niemal szczelnie wypełniona. W przeżywaniu liturgii pomogła nam grająca na organach p. Renata Sieńko-Kreft oraz kierowana przez siostry salezjanki schola parafii Wieczerzy Pańskiej, składająca się z uczniów SP 21.

Msza Święta była uroczystym rozpoczęciem dni nasze patronki, św. Królowej Jadwigi. W wygłoszonym kazaniu ks. Mariusz Małkiewicz przypomniał wszystkim obecnym, iż obranie sobie danej osoby za patrona zobowiązuje do jej naśladowania.

Wybór świątyni katedralnej na miejsce tej uroczystości podyktowany był pragnieniem włączenia się naszej szkoły w przeżywanie Roku Jubileuszowego poprzez pielgrzymkę do kościoła stacyjnego, jakim jest lubelska Archikatedra. Pod koniec Liturgii zebrani odmówili zatem wspólnie modlitwę w intencji Ojca Świętego w celu uzyskania odpustu jubileuszowego, a każdy otrzymał na pamiątkę jubileuszowy obrazek.