[powrót] [powrót do "Konkursy międzyszkolne"]

W kwietniu b.r. Szkolny teatr amatorski "ECHO" wziął udział w dniach teatralnych organizowanych każdego roku przez Dzielnicowy Dom Kultury ABC na Czechowie. Impreza teatralna pod nazwą SEZON 1999/2000 odbywała się w dniach 11 i 12 kwietnia.

    ECHO zostało zaproszone do zaprezentowania swej sztuki drugiego dnia przeglądu. Nasz teatr wystawił sztukę amerykańskiegi dramaturga Bruce'a Wiliama Shearer'a w przekładzie Katarzyny Ciążyńskiej pt. "Absolutnie straszny olbrzym". Jest to opowieść przedstawiająca podróż w poszukiwaniu tożsamości, którą odbywa mały olbrzym z rodziny dużych olbrzymów. Jego pragnieniem jest być największym i najgroźniejszym, podróż ma przynieść mu sławę. Na początku olbrzym to zarozumiały samochwała. Wędrówka i zdobywanie doświadczenia pokazują mu, że świat pełen jest rzeczy dużo większych i groźniejszych niż taki olbrzym jak on. Wszystko to pozwala mu mu ostatecznie zaakceptować siebie takiego, jakim jest naprawdę.

    W sztuce zagrało 15 młodych aktorów. Dzieci po raz pierwszy stanęły na deskach prawdziwego teatru, co było dla nich wielkim przeżyciem. W najtrudniejszej sytuacji znalazła się dublurka odtwórcy głównej roli (chłopiec zachorował 5 dni przed spektaklem), gdyż na przygotowanie się do występu miała bardzo mało czasu. Jednak nie przeszkodziło jej to wspaniale wykreować rolę olbrzyma.

Obsada sztuki:

Olbrzym   Magda Siatecka
Mama   Weronika Osek
Kobieta   Weronika Łucjan
Staruszka   Dagmara Pawelec
Ślimaki   Magda i Karolina Krawczyk
Dziewczynki   Marcelina Wójtowicz, Ola Skrzypek
Żuk   Paweł Sikora
Węże   Ania Skwarek, Dorota Wróbel, Paulina Konposka, Beata Klimek
Chłopiec   Krzysztof Kutrzuba
Gong   Magda Górecka

reżyseria - p. Monika Adamczyk (opiekun szkolnego koła teatralnego)

opracowanie muzyczne - p. Tomasz Misztal (muzyk szkolny)

scenografia - p. Małgorzata Grus (wychowawca świetlicy), Angelika Guillot (uczennica klasy VIII "e"), aktorzy teatru