U W A G A    R O D Z I C E

 

 

Samorząd Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej nr 21 po raz kolejny angażuje się w pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom, podopiecznym fundacji „Mam Marzenie”. W ubiegłym roku dzięki naszej pomocy 13-letni Marek wyjechał na wycieczkę do Rzymu. W tym roku pragniemy zrealizować marzenie 4 – letniej Kasi. Dziewczynka marzy o kuchence  do gotowania dla lalek. Postanowiliśmy przeprowadzić loterię fantową, z której dochód przeznaczymy na ten cel. W związku z tym zwracamy się do Was Rodziców z ogromną prośbą o przekazanie fantów będących nagrodami w tej loterii. Mogą to być artykuły papiernicze, zabawki, gadżety firmowe. Dary prosimy przynosić do opiekunów Samorządu Uczniowskiego, pokój nauczycieli wychowania- fizycznego.

 

Samorząd Uczniowski

Opiekun Aneta Młynarczyk

                                                                  Opiekun Ewa Kołodziejczyk

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą w imieniu fundacji Mam Marzenie, której jestem wolontariuszką. Naszym celem jest spełnianie największych marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. W ubiegłym roku szkolnym Państwa szkoła zorganizowała loterię fantową, z której dochód został przeznaczony na wyjazd Marka z Rodziną do Rzymu. Jako podziękowanie przekazaliśmy Szkole Dyplom Przyjaciela fundacji. Marek do tej pory wspomina wycieczkę, choć minął od tego czasu prawie rok.

 

Takie spełnienie marzenia jest niezapomnianym przeżyciem dla chorego dziecka, jego bliskich i wolontariuszy. Chcemy w ten sposób dodać dziecku sił do walki z chorobą. Chcemy pokazać, że to, co wydaje się niemożliwe, da się zrealizować, więc może i chorobę da się pokonać. Nasi podopieczni spędzają mnóstwo czasu w szpitalu, znoszą dzielnie ból i męczące zabiegi. Dzień spełnienia marzenia wprowadza w ich życie trochę radości. Jest tak, jakby na chwilę przyszła do szpitala dobra wróżka.

 

Marzenia chorych dzieci są takie same jak dzieci zdrowych. Jedne marzą o spotkaniu z Dodą czy Adamem Małyszem, inne chcą pojechać nad morze, zagrać w filmie, wystąpić w od przedszkola do Opola, przejechać się czerwonym BMW cabrio albo zostać sanitariuszem. Niektóre z tych marzeń udaje się spełnić wyłącznie dzięki dobrej woli kilku osób, ale na marzenia materialne zbieramy w różny sposób pieniądze.

 

Chciałabym przedstawić Państwu naszą najmłodszą marzycielkę Kasię. Trzyletnia dziewczynka jest wyjątkowo pokrzywdzona przez los. Urodziła się z Zespołem Downa, a obecnie jest leczona na Oddziale Onkologii i Hematologii w DSK. Mimo to, Kasia jest dziewczynką radosną i uśmiechniętą. Uwielbia bawić się lalkami, które odziedziczyła po starszych siostrach. Jej drugim ulubionym zajęciem jest zabawa w gotowanie. Kasia marzy o dużej kuchence, na której mogłaby gotować obiadki swoim lalkom.

 

Gorąco proszę, aby pomogli Państwo dzieciom w zorganizowaniu loterii podobnej jak w zeszłym roku  tym razem na rzecz małej Kasi. Koszt takiego marzenia nie jest zbyt wielki, a radości z jego spełnienia nie da się z niczym porównać. Każdy z Państwa, jak również Państwa dzieci mają szansę zostać dobrą wróżką.

 

Z poważaniem

 

Małgorzata Pacholczyk  koordynator lubelskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie

 

 

 

 Więcej informacji: http://www.mammarzenie.org