Tędy do strony głównej

Wyjątki z kroniki szkolnej rocznik 1997/98

Spis treści

Sprzątanie Świata 1997
Bal karnawałowy
Dni Majdanka
Pasowanie na ucznia
Dzień Niepodległości
Koło teatralne
Konkursy plastyczne
Sięgnij po książkę
Dzień Matki w DSO
Turniej Poezji Dziecięcej
Gazetka "Szkolne Graffiti"

 

Sprzątanie Świata

W dniach 19, 20, 21 września zaplanowano czwartą edycję wspólnego sprzątania naszego skrawka świata, naszej Ojczyzny. W dniu 19 września 1997 r. nasza Szkoła przystąpiła do akcji “Sprzątanie Świata – Polska”. Jej koordynatorem była Lubelska Fundacja Ochrony Środowiska Naturalnego. W godz. od 10.00 do 14.00 (niestety zaczął padać deszcz) młodzież pod nadzorem nauczycieli oczyszczała ze śmieci okolice szkoły oraz obszar położony w sąsiedztwie ulicy Skautów i rzeki Czechówki. Bardzo wytrwale pracowały dzieci z klasy VII “a” i VI “b”. Zgromadziliśmy kilkanaście worków śmieci.

Powrót

 

Bal karnawałowy

W dniu 14 stycznia 1998 r. w świetlicy odbył się bal karnawałowy. Było bardzo wesoło. Dzieci brały udział w wielu śmiesznych konkursach np. na najładniejszy strój, taniec z balonem, wyścigi w piciu herbaty itp. Oczywiście nie zabrakło też tańców. Panie wychowawczynie zadbały o smaczny poczęstunek. Wszyscy z niecierpliwością czekają na następne karnawałowe szaleństwa.

Powrót

 

Dni Majdanka

W dniach 16 – 21.09.1997r odbyły się dni Majdanka zorganizowane przez Towarzystwo Opieki Nad Majdankiem i Państwowe Muzeum na Majdanku. Poczet sztandarowy naszej szkoły oraz delegaci klas VIII pod opieką p. Anny Bagłajewskiej wzięli udział w manifestacji “Prawda – Pamięć – Pojednanie”, która przebiegła wg programu: Dzwon Pokoju. Wystąpienie okolicznościowe p. Czesława Kuleszy - prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Opieki nad Majdankiem, byłego więźnia obozu koncentracyjnego na Majdanku. Program słowno – muzyczny w wykonaniu Zespołu Edukacji Teatralnej przy WDK i Chóru Chłopięcego Lubelskie Słowiki. Apel Majdanka. Złożenie wieńców i kwiatów.

Powrót

SEZON 97/98

Dnia 23.04.1998r. szkolny teatr amatorski “Echo” wziął udział w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych w Lublinie. Są to coroczne spotkania teatralne, na których zespoły prezentują swoje umiejętności aktorskie. Mimo, że Przegląd jest imprezą nie konkursową każdy spektakl oglądany i oceniany był przez jury. W komisji zasiedli: pani Żukowska i pan Eysmond – wieloletni animatorzy kultury zajmujący się teatrem amatorskim. Po przedstawieniu można było zasięgnąć opinii o warsztacie swojej grupy teatralnej. Teatr “Echo” zaprezentował baśń H.Ch. Andersena pt.: “Świniopas” w adaptacji B. Hertza. Sztuka w 3 aktach trwała 30 minut. Dzieci zagrały sztukę bardzo dobrze, najlepiej świadczyło o tym ogromne zainteresowanie publiczności oraz gromkie brawa jakimi pożegnano naszych aktorów.

Obsada sztuki:

Patrycja Bogusz – cesarz
Diana Sokołowska – Eulalia (córka cesarza)
Magda Gołębiowska – książę Jan Niemanic (świniopas)
Iwona Pawelec – marszałek
Aneta Ptak – posłaniec
Monika Kowal – ochmistrzyni
Kasia Wach – dama dworu
Karolina Drozd – dama dworu

Opracowanie muzyczne: p. Renata Sieńko-Kreft
Opiekun grupy teatralnej: p. Monika Adamczyk

Powrót

 

Pasowanie na ucznia

W dniu 2 października 1997 r. w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość – pasowanie na ucznia. Wszystkie pierwsze klasy wraz ze swymi wychowawcami zebrały się na sali gimnastycznej. Każdy pierwszak, oprócz uroczystego stroju posiadał piękną kokardę w barwach swojej klasy, i tak:

W uroczystości wzięli udział: pan dyr. Jerzy Piskor, pani dyr. Joanna Kustra, pani dyr. Grażyna Fijołek, wychowawcy klas p. Stanisława Niedźwińska (I a ), p. Jolanta Mrozek (I b), p. Lucjan Miciuk (I c), p. Jolanta Kwiatkowska – Łoś (I d), przedstawiciel Komitetu Rodzicielskiego p. Wojciech Chrapowicki, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i rodzice.

Przebieg uroczystości:

Obiecuję być dobrym kolegą i uczniem,
Dbać o dobre imię klasy i szkoły,
Swym zachowaniem i nauką,
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

 My, uzniowie klas pierwszych zobowiązujemy się być pilnymi w nauce,
wzorowymi w zachowaniu, godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły.

Powrót

Dzień Niepodległości

Dnia 15 października 1997r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 79 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie z klasy VIII “a” pod kierunkiem p. U. Mitrus i p. A. Adamczyk oraz chór szkolny pod kierunkiem p. T. Misztala przygotowali przedstawienie poetycko – muzyczne pt.: “Na stos rzuciliśmy nasz życia los”. Scenografię przygotowała p. M. Szerement. Scenariusz inscenizacji ukazywał drogę Polaków do niepodległości. Poprzez pokazanie etapów walk narodowo – wyzwoleńczych: od Powstania Kościuszkowskiego w 1794r. po rok 1918, “aktorzy” przedstawili wieloletnie zmaganie Polaków w dążeniu do wolności. Poetycko – muzyczno – plastyczne przedstawienie wnosiło wiele interesujących treści i przypominało o patriotyzmie jako obowiązku każdego obywatela Rzeczpospolitej.

W sztuce udział wzięli:

Narratorzy :
Dorota Grądzka
Olga Baranowska
Katarzyna Gorczyńska
Dominika Wójtowicz
Dziewczyny z ludu:
Anna Maliszewska
Patrycja Koguciuk
Kosynier:
Marek Kowal
Powstaniec Styczniowy:
Tomasz Pudło
Legionista Piłsudskiego:
Adam Stańczak
Stary Wiarus:
Jarosław Krajewski
Chłopak w czerni (symbol żałoby):
Łukasz Chmielewski

Powrót

Sięgnij po książkę.

Dnia 29 kwietnia 1998 r. aktyw biblioteczny wystąpił przed klasami I – III z inscenizacją “Sięgnij po książkę”. Oprócz krótkiego przedstawienia i wierszy o książce odbył się konkurs “Zgaduj – zgadula” ze znajomości lektur. Chór szkolny pod kierunkiem p. T. Misztala zaśpiewał piosenki związane tematycznie z książką.

W występie udział wzięli:

Powrót

 

Dzień Matki w Domu Opieki Społecznej.

Dzieci ze świetlicy szkolnej i ich wychowawcy nie zapominają o pensjonariuszach Domu Opieki Społecznej znajdującego się nieopodal naszej szkoły. W dniu 26.05.1998 r. udali się z wizytą z okazji Dnia Matki. Przy pomocy p. Ewy Izdebskiej przygotowały część artystyczną i drobne upominki. Swoją wizytą sprawiły radość mieszkańcom DSO.

Powrót

 

 

Turniej Poezji Dziecięcej.

W dniach 11-12.05.1998 r. odbył się XXXI Turniej Poezji Dziecięcej. Wzięły w nim udział dzieci ze świetlicy szkolnej. Pod opieką pań wychowawczyń recytowały na scenie wiersze. Reprezentantami naszej szkoły byli:

Opiekun p. D. Wójcik:

1. Dorota Piskor kl. I “a”
2. Monika Duda kl. III “c”

Opiekun p. E. Izdebska:

1. Karina Księżniak kl. III “c”
2. Magdalena Bicz kl. III “a”
3. Agnieszka Harbuz kl. III “c”

Powrót

  

 

Gazetka "Szkolne Graffiti"

W roku szkolnym 1997/98 rozpoczęła działalność wydawniczą redakcja gazetki “Szkolne Graffiti”. Redaktorem naczelnym została uczennica klasy VIII “c” Paulina Wolańska. Osoby, które szczególnie wyróżniły się pracą w redakcji to:

Marek Kowal

Katarzyna Gorczyńska

Dominika Wójtowicz

Magdalena Laskowska

W każdym z 4 numerów każdy znalazł coś dla siebie: artykuły, reportaże, krzyżówki, dowcipy, kącik smakosza i wiele innych ciekawych rzeczy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku gazetka dalej będzie się ukazywać.

Powrót

 

  

Konkursy plastyczne.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. M. Szerement biorą aktywny udział w wielu konkursach plastycznych i osiągają znaczne sukcesy. We wszystkich konkursach plastycznych biorą udział uczestnicy Koła Plastycznego. Realizujemy techniki aplikacji, graficzne, malarskie. Szczególne uznanie zyskały prace wykonane techniką aplikacji, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia w konkursach.

 

Wojewódzki konkurs “Moje Boże Narodzenie”

Organizator – Młodzieżowy Dom Kultury i Kuria Metropolitalna w Lublinie

Nagrody:

Wyróżnienia:

Nasza szkoła zdobyła najwięcej nagród ze wszystkich placówek biorących udział w tym konkursie.

Konkurs na plakat o AIDS

Organizator – SANEPID w Lublinie

Wyróżnienie: Piotr Sokoliński VIII d

Konkurs plastyczny “Lublin – moje miasto”

Organizator – Biblioteka im. H. Łopacińskiego w Lublinie

Nagroda: Emanuela Przyczyna VIII d 

Konkurs plastyczny “Fauna i flora”

Organizator – Dzielnicowy Dom Kultury “Bronowice” w Lublinie

Wyróżnienia:

Ponadto 21 prac wyróżniono udziałem w wystawie pokonkursowej, a autorzy otrzymali dyplomy.

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Twarze”

Organizator – Pałac Młodzieży w Tarnowie

Laureat: Kuźma Tomasz kl. VI a – otrzymał nagrodę i 2-dniową wycieczkę do Tarnowa

Konkurs “Kocham Lublin II – znam herb swego miasta”

Organizator – Urząd Miejski w Lublinie, biuro promocji miasta

Wyróżnienie: Szerement Paweł kl. VII d

Ogólnopolski konkurs plastyczny “Krajobraz polski”

– po eliminacjach wojewódzkich prace zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego – wyniki we wrześniu 1998 r.

Konkurs “Mój kolorowy świat”

Organizator – Centrum Kultury w Lublinie

Nagrody: Sęk Jakub kl. II c (nauczyciel J. Obruśnik)

Wyróżnienie: Mazurek Radek kl. V c

Na etapie szkolnym przyznano nagrody:

Wojewódzki Konkurs Graficzny

Nagroda: Marta Górna kl. VIII e

Wyróżnienia:

Konkurs szkolny “Ilustracje do utworów Adama Mickiewicza”

Wystawa połączona z uroczystością 200-nej rocznicy urodzin Adama Mickiewicza i wręczenie nagród odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

  

 

Tędy do strony głównej. Tędy na początek strony.