Co staramy się zaproponować dla społeczności szkolnej.

Turniej Poezji Dziecięcej.

Co roku w maju uczestniczymy w Turnieju Poezji Dziecięcej, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Skierki. W konkursie biorą udział uczniowie klas I-III lubelskich szkół podstawowych. Recytacje ocenia profesjonalne jury, któremu przewodniczy Pani Dyrektor MDK A.Depta. Dla dzieci jest to jeden z pierwszych występów artystycznych przed wymagającą widownią, któremu towarzyszy trema, ale ... dobre przygotowanie bierze górę.

Mini-lista przebojów.

W ubiegłym roku po raz pierwszy został przygotowany występ dzieci ze Świetlicy wzorowany na TV Mini- liście przebojów. Powodzeniem cieszyły się przeboje polskie i zagraniczne, do których specjalne przebrania i ruch sceniczny opracowywali razem z dziećmi ich Rodzice i Wychowawczynie Świetlicy. W związku z dużym zainteresowaniem jesteśmy pewni kontynuacji w następnych latach.

Akcje charytatywne.

W Świetlicy wykonujemy dużo efektownych prac plastycznych, które są źródłem gromadzenia funduszy w czasie organizowanych akcji charytatywnych: "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", "Charytatywny Kiermasz", "Kiermasz Świąteczny" itp. Uczniowie naszej szkoły i ich Rodzice chętnie kupują kolorowe karty, figurki z modeliny, wielkanocne koszyczki z papieru. Staramy się w ten sposób pomóc opłacić obiady potrzebującym.

 

 

 

Imprezy i Święta

Polskie tradycje i zwyczaje zgodnie z kalendarzem, goszczą w naszej Świetlicy. Począwszy od Dnia Edukacji Narodowej, wróżb Andrzejkowych przez Święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci i Dziadka po Wielkanoc, Dzień Dziecka, Mamy i Taty - składamy serdeczne życzenia, śpiewamy piosenki i recytujemy okazjonalne wiersze.

Plany na przyszłość

Wdrożenie programu profilaktyki uzależnień dla dzieci z klas młodszych, Zorganizowanie zespołu tanecznego, Udział w akcjach ekologicznych na terenie miasta Lublina.

Do góry


Autor strony: Iwona Kojdecka- Kawka
Ostatnia zmiana: 2000-09-20